Черный передел – руководитель Киевоблзема незаконно раздал
тысячи га киевской земли
27.03.2008 11:05
...руководителя Киевоблзема Андрея Иванюка требуют немедленной реакции Правительства, правоохранительных структур, областной администрации и областного совета. При молчаливом согласии власти по уровню криминализации Киевская область переживает период 90-х лет с бандитскими разборками, взяточничеством, рэкетом, убийствами на заказ. Период первичного накопления капитала перешел к завершающему этапу – земельному переделу. Новая власть так и не сумела разрушить коррупционные земельные схемы, построенные правительством Виктора Януковича.

На Київщині протягом трьох неповних місяців цього року начальником Головного управління земресурсів у Київській області Андрієм Іванюком без аукціонів, в авральному порядку безкоштовно роздано тисячі га землі приблизна вартість якої - 5 млрд гривень. Пан Іванюк призначений на посаду головного землерозпорядника Київщини Віктором Януковичем і за підтримки губернатора області Віри Ульянченко спромігся залишитися в кріслі і після формування демократичного уряду. Більше того він був негайно відновлений на роботи після свого звільнення у лютому 2008 року, не зважаючи на кричущі факти земельних зловживань в роботі його відомства. Чому? Мабуть були знайдені нові покровителі але з іншої сторони хто буде різати курку яка несе золоті яйця?

Головним управлінням земельних ресурсів у Київській області нахабно „розбазарюється” земля та ліси навколо міста Києва.

Громадянам та підприємствам безпідставно відмовляється в реєстрації проектної документації для проведення експертизи. На системній основі порушуються терміни проведення державної експертизи, які визначені статтею 34 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”. На надані жовтні-грудні 2007 року матеріали для проведення експертизи , громадяни та підприємства до цього часу не отримали відповідні висновки. А ті висновки державної експертизи які були затверджені з невідомих причин не завіряються печаткою управління.

Разом з тим, певним підприємствам, в основному, розташованим на територіях, прилеглих до м. Києва, прискореними темпами (як правило протягом одного дня) погоджується відповідна документація щодо передачі у власність лісів та земель. Так, ТОВ „Інтеграл сервіс” погоджено передачу 28 га землі, яка належить Київському лісництву (Старобезрадичевська сільська рада) та 39 га у Вишгородському районі, ТОВ „Консалтингова фірма „Євротера” - 82 га у Васильківському районі (Великобугаївська сільська рад), ДП „Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» - 49 га лісів в Києво-Святошинському районі (Дмитрівська сільська рада), ДП „Центр ДЗК”- 13 га (Ясногородська сільська рада), ТОВ НВК „Горизонт” - 11 га у Обухівському районі, ТОВ „Три Ленд” - 3 га (Синяківська сільська рада), ТОВ „Кроки-5” - 4 га (Сеньківська сільська рада), ТОВ „Терракон” - 66 га (Колонщинська сільська рада), ТОВ „Земельний кадастровий офіс” - 11 га (Григорівська сільська рада), ТОВ „Агро-Проект Стиль” - 49 га (Рожнівська сільська рада) та іншим.

Не зважаючи на те, що ситуація яка склалась в Київській області в земельній сфері є предметом перманентної активності правоохоронних органів результати їхньої роботи вочевидь кладеться під високе державне сукно. Так у лютому-березні 2008 року Міністерство внутрішніх справ провело перевірку фактів земельних зловживань зі сторони керівництва Броварської районної адміністрації. В її ході виявлені численні факти корупції такі як незаконні земельні приватизації, підробка службових документів, фальсифікація підписів, виділення земельних ділянок не існуючим підприємствам. Чи стали результати перевірки основою для кадрових рішень? Всі чильники Броварської РДА разом зі своїм керівником паном Діденком продовжують нести важкий «тягар турбот» про народ.

При цьому не можна не відмітити певні закономірності – як тільки урядові структури починають перевірку того чи іншого суб’єкту діяльності, наприклад діяльність київського міського голови в піку йому подібну ж перевірку проводить Секретаріат президента, який робить прогнозовано протилежні урядовим висновки. У випадку Броварської РДА була застосована вже апробована схема. Згідно розпорядження Віктора Ющенка від 18 лютого 2008 року створено комісію з проведення службового розслідування невиконання Миколою Діденком службових обов’язків яка дійшла висновків, що: «невиконання службових обов'язків Миколою Діденком - головою Броварської районної державної адміністрації Київської області не виявлено». А згідно листа міністра МВС Юрія Луценка: «У діях службових осіб Броварської державної районної адміністрації в Київській області встановлено ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 365 КК України, у зв’язку з чим матеріал перевірки направлено за належністю до прокуратури Київської області для прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України».

Також факти багаточисельних порушень в питаннях землевідведення були виявлені в ході перевірки Генеральною і обласною прокуратурою діяльності київського облзема. Реакція влади – нульова! Більше того процес передачі землі сумнівним фірмам і особам не тільки не був зупинений а навпаки прискорений. Так без будь якого конкурсу 28 га. землі Старобезрадичевської сільської ради відходить невідомим структурам (хто живе в селі Нові Безрадичі українська громадськість добре поінформована як і про те що вартість безрадичевської сотки починається з 20 тис. доларів). Група приватних осіб, за якісь особливі заслуги отримала безкоштовно 1 га козинської землі при її ринковій вартості 50 тис. доларів за сотку. Величезна кількість землевідведення припала на ліси Вишгородського, Києво-Святошинського і Обухівського районів. Наступна доля «облаштування» цих лісів добре відома - на місці зрубаних дубів, сосен і беріз будуть побудовані ресторани, готелі, дачі «нових українців».

З 1992 року очікують соціального розпаювання і належного оформлення документів власності на землю більше 100 тисячі мешканців Київщини. Не один місяць продовжується боротьба мешканців сіл Щасливе і Гора за право отримати свій державний акт на землю. Київоблзем просто ігнорує вимогу селян при цьому мабуть маючи власне бачення майбутнього 1800 га щасливенської землі.

Шляхом створення так званих садових товариств керівником Київоблзему реалізується корупційна схема розбазарювання земель запасу.

Чому так нахабно і безкарно почуває себе пан Іванюк? Може тому що на нього в 2005 році була заведена карна справа? Скандальні сторінки його біографії вимагали б від чильника Київоблзему бути нище трави, тихше води. Варто тільки згадати про штурм спецпідрозділом СБУ «Альфа» в восени 2005 року свого ж Києво-Святошинського відділення служби безпеки в Київській області, де начальником на той час був ніхто інший як Андрій Іванюк. Причина банальна – скарга одного з київських бізнесменів на п. Іванюк, який вимагав круглу суму «за вирішення проблем». В результаті роботи внутрішній безпеки СБУ був проведений штурм «Альфи» робочого кабінету п.Іванюка і його заступника. Погодимося, що захід за своїм характером просто безпрецедентний. В решті-решт як це часто-густо буває, для «посадки» п.Іванюка у СБ не вистачило доказів і за грати потрапив рядовий опер – його підлеглий, а сам Іванюк достроково отримав звання підполковника і звільнився з органів. Подібні скандали для любої цивілізованої країни означали б кінець будь-якої кар’єри але тільки не у цьому випадку.

Громадська організація «Захист землі Київщини» на своїй прес-конференції заявила, що у випадку не вжиття рішучих дій з боку керівників Київської обласної державної адміністрації, обласної ради, Мінприроди щодо припинення злочинних земельних оборудок в Київській області, розпочинає безстрокову акцію протесту з пікетуванням Секретаріату Президента України, Кабінету міністрів України та інших урядових органів.