Виктор Бронюк, «TІК»: «Сотрудничество с политиками иногда дает возможность для воплощения своих идей»
02.11.2009 18:45
...популярной украинской группы «TІК» Виктор Бронюк.

В ходе видео-онлайн-конференции музыкант рассказал о том, чем выгодно сотрудничество политиков и артистов, как следует защищаться от гриппа, когда в Украине жить станет хорошо, и о многом другом.

Предлагаем вашему вниманию список заданных вопросов и ответов на них.



Yura: - Добрый день, шановный! Поете хорошо. Имели шанс войти в историю украинской музыки, как нечто действительно оригинальное. Но зачем продались? Неужели не понимаете, что теперь все ваше творчество - коту под хвост? Не только потому, что по политическим причинам отныне это отвернет огромную массу людей от вас, всех кто знает (и ему ваше мнение не указ), как на самом деле она все эти годы «працюет». Но и потому, что продажный артист не стоит того, чтобы ценитель искусства платил деньги за дешевку. Неужели вы так не цените себя, свое творчество, свой имидж на перспективу? Неужели не понимаете, что коль полезли в политику на стороне одной из сил (а это не дело настоящего творческого человека) и люди все равно не проголосуют за «нее» (ведь мне, поверьте, ваша политическая позиция глубоко по барабану, ибо вас лично спецом в этом вопросе не считаю), и свое имя изгадили навсегда?

В.Бронюк: -
Спасибі за запитання. По-перше, я в політику прийшов трохи раніше, ніж у шоу-бізнес. Я просто працював деякий час у органах державної влади, був державним службовцем. А стосовно підтримки якоїсь певної політичної сили - це, напевно, громадянська позиція кожного громадянина Україні. Я так вважаю, що це моя позиція. Я поважаю усіх людей, які мають свою позицію. Головне - мати чіткий вибір і йти до переможного кінця. Тоді буде зміст всієї твоєї роботи. А просто наліво-направо брати на себе відповідальність, росказувати, що ви там втратили мільйони своїх прихільників, ви продались.... Ну, по-перше, в мене немає прайса, на мені немає жодного ціннику, де написано вартість продажу. Це нормальна робота і я хочу сказати одну річ, що тур з «Україною в серці» об'єднав артистів, які різні за жанром, з різних регіонів України, але які об'єдналися для якоїсь спільної мети. Можливо, це своєрідний взірець для політиків. Що не варто ділити Україну на Схід і Захід, не варто говорити те, що нас роз’єднуе. Краще зробити якусь річ, яка нас об'еднує. Власне, жити від об’єднання, а не від розділу. Чим більше ми будемо говорити про те, що нас роз’єднує, то ми ніколи нічого не збудуємо. Критикувати завжди простіше, ніж щось робити.

Анатолий Шарий: - Раньше слушал вас с настоящим удовольствием. Типа такие рогульные дурачки. Но смешно и талантливо. Теперь слушать перестал.

Не потому, что творчество разонравилось, а потому что вы стали мне противны после своего слюнявого лизания пятой точки леди Ю.

Сколько хоть это стоило? Достаточно для того, чтобы тысячи поклонников потерять? Только прошу - не врите, что делаете это бесплатно! Не опускайтесь совсем уж низко...

В.Бронюк: -
А я ніколи не казав, що ми це робимо безкоштовно (може десь колись і пройшла така інформація). Организовує взагалі тур «З Україною в серці» Благодійний таврійський фонд. Є така організація в Україні - «Таврійські ігри». Не для кого не секрет, що у них є величезний медіаресурс, який налічує декілька каналів, декілька радіостанцій і інших засобів массової інформації. І тут іде нормальний, як у бізнесі називають, бартер. Ми їм - вони нам. Тут не фігурують гроші у чистому вигляді, але тут є нормальна партнерська співпраця. А стосовно, знову ж таки, втрати мільйонів прихільників - я не думаю... Мені цікаво, коли вже встигли зробити соціологічне дослідження і все порахувати (смеется).

Валерий: - Вопросов не будет. ТИК ответил на многие вопросы в «Ще НВУ (Ще не вмерла Украина, 2009)». Будьте такими как Вы есть! По моему мнению, Ваш секрет успеха заключается в том, что Вы поете о темах, понятных простому, как я, украинцу! Я не совсем молодой по возрасту человек, уже шестой десяток, но с Вами я молодею! Успехов Вам, и для From-UA неэтично задавать некоторые вопросы, у Вас прописанные.

В.Бронюк:
- Дякую.

Игорь: - Использование в наше время суржика, это провинциализм, безграмотность и языковая импотенция. Имидж и успех группы «Тик» без этого близок к «0»?

В.Бронюк: - До нас цим займалися такі маловідомі люди, як Гоголь Микола Васильович, Коцюбинський Михайло Михайлович. Ці дідки знали таке слово, як «творчість». А творчість в себе включає використання діалектизмів, фразеологізмів, неологізмів, і те, що хтось називає «суржик» - для того, щоб надати конкретного образного художнього змісту. Так що вибачте нам за нашу провинціальність, але у мистецтві є таке поняття, як творчий процес. Зрештою, ми собі це можемо дозволили, ми живемо в Вінниці.

Ольга: - Гриппоистерия внесла какие-то коррективы в ваш ежедневный график? Вам не страшно?

В.Бронюк:
- Страшно, напевне, не стільки від самого грипу, скільки від того, що робиться навколо цього питання, від інформаційного роздуття. Коли замість того, щоб подумати, чи можна це робити, чи не можна, починають сіяти панику. Від цього страшно. Страшно, коли це використовують як политичний засіб.

Александр: - Здрасте! А вы за кого будете голосовать на предстоящих выборах, и почему?

В.Бронюк:
- Я, як правило, в день виборів не завжди потрапляю на дільницю, тому що я зареєстрований в одному місті, а проживаю в іншому. Оскільки голосувати можна тільки за реєстрацією. Тому якщо я доберусь до виборчої дільниці, дістану величезний бюлетень і там, думаю, я знайду достойне прізвище, за кого проголосувати. Але поки що ми не всі зареєструвались.

Гена, Киев: - Скажите, пожалуйста, а вы на каком языке в быту разговариваете? На русском, украинском или суржике?

В.Бронюк: - Я розмовляю звичайною розмовною українською мовою. Хоча для мене не проблема ромовляти літературною українською чи літературною російською мовою. Я ніколи не заморочуюсь, розмовляю так, як звик розмовляти з дитинства і як мені зручно. В розмові головне, напевно, розуміння. Коли у людей нормальній, конструктивний діалог, то не має значення, на якій мові вони це роблять. Головне одне одного розуміти.

Игорь: - А почему ваша группа называется ТІК - прямо как болячка...

В.Бронюк:
- (смеется) Якщо ви переглянете вище заданні запитання, то, у деякій мірі, ТІК для багатьох вже став болячкою. Ну, а якщо бути серйозним, то це найпристойніше слово з 3-х літер в українській мові, яким можно було назватися.

Оксана: - Добрый день. Вопрос такой: кого из отечественных звезд шоу-бизнеса вы уважаете, с кем дружите? Спасибо!

В.Бронюк:
- Ми, в принципі, не з ким не сварилися, але є артисти, з якими в нас нормальні дружні відносини. Іх багато, не знаю, чи варто перераховувати. Іра Білик, Кузьма «Скрябін», Альона Вінницька, Лама, Ані Лорак, «Mad Heads», саша Пономарьов, «Друга ріка», Потап з Настею... Насправді, у артистів яка дружба? У нас немає великого панибратства. Я взагалі люблю у відносинах щирічть, справжність. Мені дуже не подобається, коли підходиш, тобі в очі всі посміхаються, кажуть «Ой, який ти гарний і красивий!», а потім плюють через ліве, через праве плече і говорять негарні речі. Тому нас багато рятуе те, що ми живемо в Вінниці, щл ми плотно не тусуємо, не варемося в цьому величезному шоубізнесовому київському котлі і не любимо комусь перемивати кістки.

Віктор: - 1. Як саме виникла ідея виконання пісень в такому стилі? Чи вплинули на Ваші смаки такі групи, як Здоб ші Здуб та Ляпіс (мені здається їх стиль дещо подібний до Вашого)? Чи, можливо Ви проаналізували, що народ слухає на весіллях, як говорить (я маю на увазі суржик) і вирішили запропонувати їм музичний продукт на їх же мові.

2. Чи не здається Вам кліп на пісню «Сірожине пірожине» занадто жорстоким, щоб показувати усім на ТВ (я маю на увазі сцени з кров'ю, биття кувалдою по голові)? Натяк в словах цій пісні на «Сірожу Звєрєва» - це Ваша відповідь на його попередні висловлювання в Вашу сторону, чи просто піар?


В.Бронюк: - 1. Мені дуже подобається творчість групи «Ляпис Трубецкой», подобається творчість «Гадюкиних», подобається творчість «Zdob si Zdub». Безумовно, сказати, що ми взяли і стали на голому місті робити якийсь свій продукт, це було б нечесно. Всіх нас, кого я назвав, об'єднує те, що ми працюємо, можна сказати, в одному напрямку. Це поєднання ска, фольку, панку. Чому вирішено було обрати такий стиль? В першу чергу, тому, що він є живим, він є органічним. Те, що близько для кожної душі, для кожного серця. Це одна сторона. А друга сторона - нам подобається це робити. А я вважаю, що якщо подобається - значить, треба робити, а не подобається - то не треба.

2. Зовсім недавно в мене була пряма лінія з читачем однієї з газет. І я був враженій тим, що мені позвонила дівчинка, якій було 14 років, і задала подібне запитання. Власне, вона сама частково дала на нього відповідь. Вона сказала: «Вас дивиться дуже багато дітей. От ви, колишні вчителі, як ви могли випустили такий кліп, який вказує на якісь негативні суспільні речі, негативне суспільне явище?» Я був врежений від того, що це питання задала дитина. Основна мета того всього була застерігти, особливо дітей, від того солодкого, пагубного, рафінованого впливу, який має сьогодні шоу-бизнес, різні проекти. Дуже часто під солодкою заманухою діти, юнаки, дівчата стають жертвами не зовсім чесних продюсерів, не зовсім чесних режисерів. Це було зі своєї сторони бажання застерігти іх від того, аби вони не потрапляли на порносайти. Це одна сторона. А друга сторона - це своерідний протест проти рафінації суспільства. У нас зараз модно міняти орієнтацію, модно робити речі, які є абсолютно неорганічні для нормальної моралі і етики. Я згадую, коли я одружувався, мені багато людей казали: «Як, ви одружуєтесь?!». Це вже шок получається. А коли людина змінює орієнтацію - ну, молодець, в шоу-бизнесі змінив орієнтацію! А стосовно Звєрєва - ниякої масштабної піар-акції або ропаганди не було. Все просто: око за око, зуб за зуб.

Михаил Б.: - Сейчас во всю идет телепроект «Фабрика-3» - как вы относитесь к подобного рода мероприятиям?

В.Бронюк:
- Негативно. Я вважаю, що це взагалі іде викорінення талантів. Тому що, як показала практика, дані проекти дають дорогу в шоу-бизнес одиницям. Натомість знищують дуже багато талановитих людей. В тому плані, що продюсери дають їм шанс, ломають іх власне «я», а потім викидують на вулицю, як відпрацьований матеріал. За детальною інформацією дивіться клип «Сірожине пірожино».

Алена: - Вы используете лазерные Шоу на Ваших концертах? Что Вы думаете о доступных профессиональных лазерных Шоу, способных рисовать изображения и текст на облаках? Я впервые прочитала об этом в свежем номере журнала Личный счет. Они уже используются на семейных торжествах и свадьбах и стоимость, около 800 грн за вечер. Такое возможно?

В.Бронюк: - Да, возможно (смеется).

Роман: - Слышал, что вы депутат то ли областного, то ли городского Винницкого совета. Это правда? От какой партии выбирались? Что полезного сделали для народа?

В.Бронюк: - Брехня! Я колишній чиновник найнижчого 15-го рангу держслужби, в якій я працював на посаді головного спеціаліста управління культури Вінницької міської ради. На сьогоднішний день є радником міського голови міста Вінниця і є головою благодійного фонду «Подільска громада».

Лена: - Виктор, а ваши истории, которые рассказываются в песнях - про Свету и т.д., это реально в жизни было или выдуманные? :)

В.Бронюк:
- Як пишуть в американських фільмах, будь-яка подібність до реальних осіб чи подій випадкова. Але дуже часто під час прес-конференції піднімає руку журналістка, задає запитання, представляється: «Журнал такий-то, Свєта» (смеется). Ми працюємо в жанрі стьобу і сатири, і деколи намагаємось через такий жанр довести людей до якоїсь істини, дати їм зрозуміти або дати їм можливість поглянути на себе збоку.

Степан: - Актуальный вопрос - как вы предохраняетесь от гриппа? Концерты свои отменяли, или будете работать?

В.Бронюк:
- Концерти у рамках туру на 3 тижні, по-моєму, перенесли. Це дає можливість посидіти вдома, поспілкуватися з ріднею, погратися з донькою. А від грипу мій лікар сказав, що найкращій засіб - це 50 грам горілки, сало, цибуля - і все буде нормально. Намагаюсь не бувати в людних місцях.

Саша: - Виктор, добрый день! Очень приятно вас видеть, а еще приятнее слушать :) Вопрос такой - с Ляписом Трубецким вы собираетесь записывать еще что-нибудь? Или «Оленi» это было ваше единственное совместное творчество?

В.Бронюк:
- Поки що реальних планів немає, але якщо буде якась інформація, я думаю, що ми одразу повідомимо. Можливо, навіть, домовимося про це на концерті презентації альбому «Культпросвет» в Україні, який мав бути 5 листопада, але перенісся на 11 грудня. Ми приїдемо на концерт, якщо, звичайно, в цей день ми не будемо задіяни в якомусь міроприємстві.

Артем, Киев: - Ребята, ваш стремительный взлет это конечно что-то. Еще год-полтора назад вас мало кто не знал, а этой весной вы уже собрали полный Дворец Спорта! Не грозит ли вам звездная болезнь от успехов? :)

В.Бронюк: - Ми не лізимо на вершину, не прагнемо бути «звездами». Ми робимо свою роботу, і дуже приємно, коли це все оцінюється. Якщо ми вже займаємося цим, робим це серйозно, свідомо, то, повірте, це зовсім не для зіркової хвороби.

Карина: - Виктор, почему вижу ваше лицо без защитной маски??? Вы что, не слышали про грипп? Вы же бываете в людных местах! Заразите еще нашу любимую редакцию From-UA!!!!

В.Бронюк:
- По-перше, в мене якихось кліничних ознак немає. Може, питання в кашлі? Це в мене професійна хвороба акторів, які виступають на оупен-еірах восени і взимку - це стандартний осінній трахііт і лікується звичайними таблетками і мазями.

А стосовно засобів - краще регулярно мити руки, уникати якогось прямого контакту. Не потрібно цілуватися з усіма підряд, тоді буде меньший ризик зараження.

Сергей: - Здравствуйте! Когда можно ждать следующий альбом ТИК? Стилистика будет та же, или что-то поменяете?

В.Бронюк:
- Ми планували до Нового року записати альбом, але, нажаль, той гастрольній графік, який у нас був влітку і восени, не дав можливості в повній мірі зробити якісний запис альбому. На сьогодні вже є матеріал, який необхідно довести до якогось логічного завершення, щоб можна було прийти в студію і записати. Можливо, ці 3 тижні канікул, які зараз будуть, підуть нам на користь і ми зможемо на репетиційній базі попрацювати над альбомом. А весной чекайте тур, який, трошки, може, буде відрізнятися від того, що звикли бачити. Можливо, з’являться деякі нові цікаві елементи, додаткові музиканти. Так що ми працюємо, і весна покаже, хто де... працював.

Кириченко: - Скажите, вас еще не колупала Нацкомиссия по морали? за то, что вы издеваетесь над украинским языком и роняете достоинство украинского народа, представляя его такми примитивным и глупым. Если нет, то что будете делать, если доколупается? Поверьте, шутки шутками, а с них станется. Уже немало примеров.

В.Бронюк: - Ми поважаємо, прислухаємось, завжди беремо до уваги цінні поради і рекомендації Комітета з етики і моралі, якій нам вже неодноразово радив замінити деякі елементи. Досить часто відбувається творчий діалог, але ми люди з віщою освітою, які вчили правознавство, купили собі Конституцію і правовий кодекс, і завжди шукаємо відповіді на їхні звинувачення.

А.К.С.: - Как вы относитесь к пропаганде гомосексуализма, педерастии, педофилии?

В.Бронюк:
- Перше, друге, третє - це зло. А зло будемо знищувати. Офіційно заявляю, що група «ТІК» не бере участі ні в пропаганді, ні в процесі. Боремося і корініємо.

Андрей: - Вам приятно, что под ваши песни на свадьбах танцуют уже даже больше, чем по Сердючку, или наоборот? С одной стороны, народное признание, с другой - на свадьбах все-таки как правило играются не самые высокохудожественные произведения :)

В.Бронюк: - Данилко, це ти написав? (смеется) Не завидуй.

Фіма: - Вітя, коли буде знову сольнік в Києві??? Дуже вже хочеться пострибати!

В.Бронюк: - Найближчий, напевно, в квітні у Палаці спорту. У нас планується великий тур, я вже говорив раніше. Там можна буде і пострибати, і поспівати. Планується більш ніж 2-годинна программа, єксклюзивність якої полягає в тому, що її можна буде побачити тільки в турі.

Слон: - Ваши песни, конечно, прикольные, но какие-то они такие... одинаковые, что ли. Если долго вас слушать, то иногда ловишь себя на мысли что слушаешь одну и ту же длинную-длинную песню. Может, как-то разнообразите творчество? :)

В.Бронюк:
- Да, зараз будемо з Нового року писати китайський реп і виходити на азіатський ранок. Або готичеський гоа-транс, наприклад.

Андрей Петрович: - К Тимошенко на подпевку вы уже пошли. Поздравляю, хорошее начало. А что если б Тягныбок предложил вам войти в первую пятерку его списка на парламентских выборов?

В.Бронюк:
- Кто на поезд опоздал, к бабушке не едет. А якщо чесно, то пропонували нам дуже багато політичних сил, але коли питання стоїть про конкретику, про якусь реальну командну роботу, то на цьому вся співпраця закінчується. Музиканти, вони не тільки вміють співати. В кожного дуже бакато яскравих соціальнмх і не тільки проектів. І співпраця з політиками часом дає гарну можливість для втілення своіх задумів та ідей в реальне життя.

Андрій: - Вітя, привіт! А яку музику ти слухаеш вдома для задоволення. Мені здається, що ти свого часу слухав багато ска-панку. Я правий?

В.Бронюк:
- Трохи слухав. Взагалі в мене немає якогось размежування. Я можу слухати будь-яку музику. Головне, щоб вона не була агресивною і депресивною. Деколи можу із задоволенням потішитися від дешевої попси, посміятися.

stargazer: - Вам не кажется, что слишком много стёба, причём низкопробного, на украинской эстраде? Сердючка, ВВ, теперь и вы вылезли. Неужели не хватает мозгов написать что-либо для нормальных людей, не для биомассы, на которую рассчитано ваше нынешнее творчество, вызывающее рвотный рефлекс у тех, кто не лузгает семечки на улицах и не орёт «Юля», либо «Ющенко - Так»?

В.Бронюк:
- Я пам’ятаю, що є емо і готи. Спробуємо себе в готичеському гоа-трансі. Може, емо-шансон якийсь. Так що не ріжте вени, скоро все буде хорошо. Ми за різноманіття видів музики.

Руслан: - Вікторе, моє питання дуже просте, може ви знаєте - коли нарешті в Україні все буде добре?

В.Бронюк: -
Коли кожен почне робити свою роботу якісно. Починаючи від студента, закінчуючи Президентом.