Тарас Чороновіл. Після Зеленського лишаться тільки ріжки да ніжки
12.04.2019 14:00

Тарас Чороновіл. Після Зеленського лишаться тільки ріжки да ніжки

На фоні Зеленського Янукович виглядає англійським лордом

Категорично проти постановки, яка дуже довго нам нав'язується, що у нас в політикумі усі сваряться та підкуповують. Реально були встановлені факти підкупу тільки однієї кандидатки. Але ми підтримуємо фрази, які запускав Аваков. А жодного епізоду, який би підказував щось інше, нема, але повторюємо за ним фразу: «основні кандидати створили піраміди, мережі». Ми повторюємо зараз фразу: «вони між собою конфліктують, вони перевели все на найнижчий рівень». У мене просте питання: хто переніс на нижчий рівень?

Ми бачили вчора ввечері от той ефір, в якому включають Зеленського, який відмовляється від будь-яких очних зустрічей. Людина говорить явно з п'яним чи обкуреним, наколотим голосом. Я мало спілкувався з наркоманами в житті, але я бачив, як поводяться п'яні люди. Він поводився як типова п'яна людина, абсолютно відвертого хама. І ми бачили Порошенка, який прийшов абсолютно на ворожий канал, порушивши всі мислимі і немислимі принципи журналістської етики, і пробує говорити з Зеленським. Володимир спочатку говорить якийсь свій спіч написаний і підготовлений, причем говорит с приблатненным мелкокриминальным сленгом, демонструє, що він не спроможний навіть по написаному тексту говорити українською мовою. А державна мова, володіння нею і вживання, обов'язкова вже не за законом про мову, який тепер вже й не буде підписаний і не вступить в силу, а за Конституцією обов'язкова. Він демонструє відверто хамовиту поведінку, перебиває, відверто хамить. Ви чули під час цієї розмови хамство з боку Порошенка?

Є одна людина, яка реально демонструє те, що не можна робити взагалі – і це – Зеленський. Люди серед думаючих, які були дуже критично настроєні до Порошенка, після цього відверто сказали, що це жахливо, що так, як вів себе його опонент, в принципі не можна. Тому ми побачили приклад типового олігархічного ЗМІ, підконтрольного, де журналісти не мають гідності: що їм скажуть, вони бояться пікнути, бояться ворухнутися.

Коли це б відбулося в будь-якій країні світу, крім Росії, думаю, що навіть у Білорусі подібна ситуація була б неможливою. Щоб уявити, що на місці Порошенка якийсь опозиційній лідер, а на місці Зеленського Лукашенко, навіть у таких обставинах, перевернутих з голови на ноги, таке неможливо. Тільки в Росії, напевно, і то Путін не опускався до такого рівня. І коли це відбувалось би будь де – це був би кінець політичної кар'єри моментально. У нас, виявляється, це можна. І можна після цього сприймати перспективи України?

Уже є розуміння того, що на наступний тиждень після обрання Зеленського його рейтинги круто підуть вниз, через місяць-два почнуть плакатися «ай, як погано». Потім Путін зробить пару подарунків: дасть знижку на газ, поверне частину полонених,. І на парламентських виборах знов той же самий контингент людей, які проковтують такі речі, знов проголосують за тих, кого треба. І от тоді вже можна буде говорити про синдром 90-х в Білорусі, коли на абсолютно демократичних виборах демократія закінчилася.

Але в тій ситуації, яка у нас, приблизно уявляю собі психологічний портрет виборців Зеленського. Вони не відчули шоку, вони не відчули больового удару по собі. Для них все прекрасно: «Как он его сделал!». Ах, яке задоволення! Щось подібне, але в абсолютно інших обставинах відбувалося з виборцями Януковчиа, але хочу нагадати, що Янукович вийшов з Ющенком на реальні дебати, поводився коректно, ввічливо і відповідав на поставлені питання. Відповідав, може, не зовсім вміло. Але його виборець, маючи приклад, з радістю

хлопав: «Как наш Витя сделал этого помаранчевого!». В даній ситуації Янукович виглядає англійським лордом на фоні Зеленського, але виборець Зеленського, маючи таке «дно», все одно буде радіти: «Як він його сделал».

Добре, сделал, але ми тільки забуваємо одну маленьку річ: пани чубляться, а в хлопів чуби тріщать. Насправді задається тренд поведінки, який дуже швидко зверху спускається вниз. Коли Янукович почав говорити про «козлов, которые нам мешают жить, мы тут с ними разберемся» — він сам й не дуже сильно розбирався, і ніхто особливо й не постраждав. Але внизу тренд був прийнятий дуже швидко, і силові структури, і чиновництво відігралось по-повній.

І коли тепер вам почнуть відбивати нирки, ви повинні розуміти, що ви це санкціонували. Ви особисто підписалися під цим. Цей тренд одразу психологічно захопили всі, хто має функції влади над людьми, і вони гарантовано його використають, якщо не дістануть протилежного тренду, що це робити не можна. Почнуть ручки ламати, ніжки ламати, хамити, вимагати хабарів і відбивати нирки. Тренд не буває без наслідків.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале