Гроші за вакцинацію
16.11.2021 12:56

Віталій Бала. "Вовина тисяча" може зіграти йому тільки в мінус

За словами Зеленського, ці кошти українці зможуть витратити на абонемент у спортивний зал, візити до кінотеатрів, театрів або ж подорожувати за них Україною. Для цього необхідно мати додаток «Дія», проте якщо його не буде, держава повідомить про альтернативний метод отримання цієї винагороди

Вчора президент України Володимир Зеленський повідомив про те, що держава будет заохочувати людей робити щеплення грошима. Так, з 19 грудня люди, які вже отримали два щеплення від коронавірусу матимуть змогу отримати по 1 тис. гривень. Видання From-UA.com вирішило запитати думку з цього приводу у політолога Віталія Бали.

- В принципі, ідея правильна. Це треба було робити набагато раніше, але знову ж, умови, які там ставляться до виконання, достатньо проблематичні. Ми знаходимося в карантині по всій країні, а він говорить, що “ви можете витратити ці гроші в спортзалах, в театрі, кіно, в подорожах” - і це коли все перекрито, нічого не працює, що насправді дивно виглядає. Якщо ти даєш гроші, то люди мали б самі вирішувати, як і на що витрачати ці гроші.

Тому я думаю, що ця ситуація може зіграти тільки в мінус, тому що ті, хто робив вакцинацію до 19 грудня, можуть запитати: а чому нам ніхто не дає гроші? Інші опоненти спитають: “А де ви взяли ці гроші, а чому їх не витратили на побудову виробництва медичного кисню чи тих же станцій в обласних лікарнях, які б той же кисень могли продукувати, щоб люди не вмирали?” І багато інших питань. Тому, по великому рахунку, я думаю, що Зеленський до цього часу продовжує жити в якісь такій віртуальній картині. Всі його відеозвернення, які він називає відосиками, насправді вже нічого не вирішують, по-друге, вони вже багатьом людям набридли, і по-третє, більше викликають негативні емоції.

Тому така комунікація, такі заяви, на мою думку, навряд чи будуть сприяти тому, чим вони зараз займаються. Вони займаються не вирішенням питання боротьби з коронавірусом, а дійсно своїм рейтингом і намагаються зробити якісь ефектні речі, які, на їхню думку, могли би їм допомогти. Це робить Зеленський, а насправді це мав би сказати прем'єр-міністр, бо Зеленський взагалі не має відношення до таких грошей. Прем'єр-міністр мав би сказати, що у нас є гроші, ми готові стільки-то витратити. Або звернутися до парламенту, щоб ВР створила спеціальний фонд. Так виглядало б більш правдоподібно, а не просто піар-заяви.

Віталій Бала
директор Агентства моделювання ситуацій