Перший заступник голови парламентської фракції «Батьківщина», член Політради Об’єднаної опозиції Сергій Соболєв ініціює ухвалення закону про відповідальність суддів, рішення яких скасував Європейський суд з прав людини. Про це інтернет-видання Новости Украины - From-UA повідомила прес-служба ПРП.

Сергій Соболєв зазначив, що зупинити нескінченні замовні справи, зокрема проти Юлії Тимошенко, можна, покаравши «кірєєвих та царевичів» гривнею.

«Усі попередні справи Тимошенко шиті білими нитками. Всі, хто їх замовляв – Янукович, Кузьмін, Пшонка, Портнов – розуміють, що вони розваляться у Європейському суді з прав людини. Тому їм постійно потрібні нові справи, ініційовані прокуратурою. Вони це роблять, щоб постійно казати: «Є ще одна справа, не скасована Європейським судом». Зараз у Європейському суді скасують рішення щодо першої, «газової» справи – з'явиться ще одна. Скасують її — буде наступна», – сказав Сергій Соболєв.


«Я зараз ініціюю законопроект, відповідно до якого суддя буде нести відповідальність за те, що іменем України ухвалив рішення, яке згодом скасував Європейський суд з прав людини. Він (суддя) особисто повинен компенсувати через регресний позов держави юридичній чи фізичній особі усю завдану шкоду згідно з рішенням Європейського суду», – розповів Сергій Соболєв.

За його словами, за неправосудні рішення «повинна бути матеріальна відповідальність».

«У нас чомусь вважають, що за продажного суддю повинні платити українці, бюджет... Наприклад, були рішення ЄСПЛ, коли держава змушена була сплачувати і 10, і 20, і 30 тисяч євро. Вважаю, що це нелогічно. За Луценка чомусь учителі, лікарі, пенсіонери сплатили 156 тисяч гривень із Державного бюджету. На мій погляд, це повинні робити продажні прокурори та судді. Немає грошей — заарештувати квартиру або інше майно», – зазначив Сергій Соболєв.


«Також їх слід відсторонити від діяльності та відкрити на них кримінальні провадження. З'ясувати, хто тиснув на них, за які гроші, за які посади вони ухвалювали саме такі рішення. Можливо, тиснув Янукович, можливо, хтось інший із його оточення. Тоді вони обоє будуть нести відповідальність. Одразу ж поменшає кірєєвих, царевичів та інших», – наголосив парламентар.

За його словами, «також ці особи повинні бути позбавлені права займати будь-які державні посади».

Сергій Соболєв зазначив, що подібних прецедентів в Україні поки що не було та висловив упевненість, що «такий законопроект отримає відгук».

Політик також зауважив, що справа щодо обрання Юлії Тимошенко депутатом у 1996 році — абсурдна.


«У той час рішення щодо затвердження обрання народного депутата ухвалювалося Верховною Радою України. Вас обрали народним депутатом, а далі ще Верховна Рада легітимізувала. Більш того, щодо Тимошенко було ухвалене окреме рішення парламенту. Тому які тут питання можуть бути? Якби були хоч якісь факти, можна уявити, як би їх тоді досліджували та оголошували», – підкреслив Сергій Соболєв.
Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале