8 травня 2013 року у селі Гатне Києво-Святошинського району Київської області в урочистій обстановці відбулося перепоховання 25 бійців Червоної Армії, загиблих під час оборони Києва, та мітинг-реквієм на їхню честь.

В урочистій церемонії взяли участь: Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, Голова Київської обласної ради Олександр Качний, ветерани, представники археологічно-пошукового загону «Дніпро-Україна», мешканці Києва та Київської області.

«Сьогодні ми проводжаємо в останню путь 25 наших солдат і командирів, які загинули у перші, найважчі місяці Великої Вітчизняної війни. Вони не знали, що попереду через чотири роки буде Велика Перемога, що попереду буде битва за Москву, Сталінградська битва, Курська дуга, визволення Києва. Вони прийняли на себе найперший і найстрашніший удар і закрили собою країну і Київ. Ми безмежно вдячні цим героям за те, що вони поклали своє життя, щоб наша країна була вільною», - сказав у промові Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.Він також звернуся із словами привітання до ветеранів Великої Вітчизняної війни.

«Дякуємо вам, дорогі ветерани, за те що ви проливали кров, захищаючи Вітчизну, і за те, що у роки післявоєнного лихоліття відбудовували її. Завтра ми святкуємо одне із найбільших свят – День Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Це дуже важливе для нас свято. І я хочу побажати усім ветеранам – щастя, здоров’я, і як можна довше залишатися поруч із нами. А всім нам хочу побажати миру і злагоди у суспільстві», - сказав Юрій Бойко.Завдяки наполегливій роботі пошуковців загону «Дніпро-України», які займаються пошуком полеглих воїнів, вдалося встановити імена шести з 25 червоноармійців та ідентифікувати за номером медальйону іще одного, похованого раніше.На церемонію до с. Гатне з різних куточків України та Росії прибули родичі загиблих воїнів, чиї імена вдалося встановити пошуковцям загону «Дніпро - Україна». Родичам а також представнику посольства Російської федерації було урочисто передано особисті речі загиблих. Частина речей буде передана у шкільний музей Військової слави у с. Гатному.

Як запевнив Віце-прем’єр, пошукові роботи проводитимуть і надалі.

«У Київській області, де проходили найзапекліші бої, працює декілька загонів ентузіастів, таких як археологічно-пошуковий загін «Дніпро-Україна», що розшукують полеглих воїнів. Дуже багато бійців іще не знайдено, тому ми усіляко сприятимемо, аби ця робота продовжувалася», - сказав Юрій Бойко.

У пам’ять про полеглих захисників Вітчизни було проведено урочистий молебень. Після перепоховання на честь загиблих воїнів пролунав військовий салют.Церемонія перепоховання полеглих радянських воїнів у с. Гатне проходить вже вчетверте. У листопаді 2012 року тут було перепоховано останки 125 загиблих радянських бійців, у травні 2012 року - перепоховано останки 70 бійців та урочисто відкрито пам’ятний Меморіал, у листопаді 2011 року перепоховано 125 червоноармійців.

Раніше подібні заходи проводилися у с. Баликощученка неподалік від Ржищева, в селі Толокунь Вишгородського району, в смт. Гребінки Васильківського району, в с. Лютіж Вишгородського району Київської області.


Пошукові роботи з виявлення останків радянських воїнів, які проводить археологічний пошуково-патріотичний загін «Дніпро-Україна», проходять у 8 областях України та в АРК. Усього за час діяльності загону було віднайдено та перепоховано останки понад 600 радянських бійців. Почесним керівником цього громадського об’єднання є Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.
Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале