Народний депутат, член фракції "Батьківщина" Віталій Ярема продемонстрував журналістам у Штабі національного спротиву ручні бойові гранати, доставлені з Росії Міністерству внутрішніх справ України.

"До нас у Штаб надійшла інформація про те, що найближчим часом або під час сутичок на вулиці Грушевського можуть бути застосовані спеціальні засоби російського виробництва", - повідомив на брифінгу Ярема. Про це інтернет-виданню Новости Украины - From-UA повідомили в прес-службі "Батьківщини".

За його словами, завдяки "патріотам у погонах" вдалося отримати зразки боєприпасів, які завезені до Міністерства внутрішніх справ.

Народний депутат також продемонстрував документи про оформлення боєприпасів під час доставки на територію України, зокрема, копію заяви на ім’я керівника Київської міжрегіональної митниці, підписану 23 січня заступником міністра внутрішніх справ Лекарем.

"За нашою інформацією, ці гранати – "Факел-С", "Заря-2", "Пламя-М" та інші - доставлені з РФ декілька днів тому і зараз знаходяться на озброєнні МВС України", - сказав Віталій Ярема.

Він зазначив, що всі ці гранати не пройшли сертифікацію.


Ярема звернувся до працівників правоохоронних органів з інформацією про те, що застосування таких спеціальних засобів тягне за собою кримінальну відповідальність за військові злочини та кримінальну відповідальність за перевищення службових повноважень.

"Ми не знаємо, що в середині цих гранат. Це може бути нервово-паралітичний газ", - повідомив Ярема та додав, що наслідки для здоров’я людей від використання цих гранат невідомі.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале