ООН та медіа-організації занепокоєні проблемою «мови ворожнечі» в українських та російських ЗМІ
15.07.2015 13:56

Представництво Верховного комісара ООН з прав людини ініціює проведення міжнародної конференції. Вона буде присвячена проблемі «мови ворожнечі» в українських і російських ЗМІ у зв'язку з військовим конфліктом на сході України.

Домовленість про проведення такої конференції була досягнута на консультації в Женеві. Це відбулось під час попередньої зустрічі начальника відділу з питань боротьби з дискримінацією Управління Верховного Комісара з прав людини Юрія Бойченка з представниками медіа-організацій України та Росії, пише Незалежна медіа-профспілка України.

Учасники зустрічі відзначили, що військовий конфлікт в Україні актуалізував проблему присутності «мови ворожнечі» в українських та російських ЗМІ, що нарощує ненависть громадян цих країн один до одного. У зв'язку з цим, проблема загрожує глобальними наслідками і вимагає втручання і реакції не тільки медіа-організацій у своїх країнах, а й міжнародного співтовариства.

Очікується, що конференція в представництві Верховного комісара ООН з прав людини відбудеться в жовтні. За задумом її ініціаторів, вона має стати незалежним майданчиком для обговорення зазначеного питання представниками професійних спільнот України та Росії, а також вироблення механізмів вирішення проблеми.
На конференцію планують запросити експертів, які працюють над проблемою «мови ворожнечі» в ЗМІ та порушенням професійних стандартів журналістики, а також представників ЗМІ України та Росії.

Своєрідним відбором кандидатів від України послужить конференція на зазначену тему, яку проведуть в Києві НСЖУ і НМПУ. До участі в ній запрошуються всі бажаючі представники ЗМІ та медіа-організацій, які займаються проблемою «мови ворожнечі» в медіа і можуть представити інформацію (по можливості – презентацію) про це. Детальніше про дату і місце проведення конференції буде повідомлено додатково.

Довідково:
Україну на консультаційній зустрічі в Женеві представляли перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, член комітету Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) та представник організації в Комісії з журналістської етики Анна Андрієвська. З боку РФ були секретарі Союзу журналістів Росії (СЖР) Надія Ажгихина і Тимур Шафір.