Група швидкого реагування Незалежної медіа-профспілки України повернулась із Чернівців, де зберігається складна ситуація із дотриманням прав журналістів.

Заступник голови НМПУ Олександр Тарасов та медіа-юрист Олександр Шевєльов зустрілись із журналістами Чернівців, обговорили їх проблеми та поспілкувались із представниками прокуратури щодо проблем медійників, повідомляє Незалежна медіа-профспілка Украиїни.

На зустрічі з в.о. начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування прокуратури Чернівецької області Андрієм Магою заступник голови НМПУ Олександр Тарасов та т.в.о. голови Чернівецької медіа-профспілки Маріана Антонюк обговорили, як просувається розслідування справ по злочинам проти журналістів Вадима Пелеха, Івана Гончарука, Юлії Сафтенку та Галини Єреміци.

У справі голови Чернівецького осередку НМПУ Вадима Пелеха, який отримував погрози у коментарях на одному з місцевих сайтів, ведуться слідчі дії. Складність полягає в тому, що слідчім міліції наразі не вдалося допитати власника сайту «Чернівці Таймс» Сергія Воронцов. Сайту де був розміщений контент із погрозами. Пан Воронцов ухиляється від зустрічі зі слідчим. Так само міліції поки не вдається встановити особу, яка анонімно погрожувала у коментарях. Однак, представник прокуратури Чернівецької області, запевнив, що будуть вжиті всі необхідні слідчі дії для розкриття цього злочину. За словами місцевих журналістів, Сергій Воронцов скоріш за все має відношення до Василя Продана, який є «смотрящим» у Чернівцях від олігарха Дмитра Фірташа.

Немає результатів у справі викрадення у журналіста «Народного контролю» Івана Гончарука флешки зі службовою інформацією. Ведуться слідчо-оперативні дії, проте складність у тому, що пройшло багато часу між пограбуванням та зверненням журналіста до міліції.

Щодо скарги редактора телеканалу «ТВА» Юлії Сафтенку порушено кримінальне провадження за ст. 386 КК України – не виконання законного рішення суду. Журналіст визнана потерпілою та допитана в цій якості. Проблемним моментом залишається те, що слідчій Шевченківського відділу міліції досі не може допитати директора телеканалу Валерія Сарафінчана. Який ухиляється від явки на допит. На питання чому до пана Сарафінчана досі не застосовані заходи процесуального примусу – наприклад привід (примусове доставлення до слідчого), пан Мага пояснив, що в слідстві є певні проблеми.

Щодо журналістки порталу 0372.ua Галини Єреміци та інциденту з силовим викиданням з приміщення банку, то справу за рішенням слідчого судді було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Журналістка отримала статус постраждалої. Проте, поки ще не були опитані свідки з боку журналістки та представники банку. Невідомим також залишається питання, чи отримають дисциплінарне покарання представники міліції, Шевченківської районної прокуратури та міської прокуратури Чернівців через те, що не хотіли вносити справу журналістки в ЄРДР та, крім того, винесли попередження про протиправну діяльність самій журналістці. У прес-службі Чернівецької обласної прокуратури повідомили, що найближчим часом надішлють письмову відповідь т.в.о. чернівецького осередку НМПУ Маріанні Антонюк з цього приводу. На жаль, на момент виходу прес-релізу, відповідь так і не надійшла.

За словами Олександра Тарасова це вже не перша зустріч у Чернівцях в рамках роботи Юридичного бюро із захисту прав журналістів. «Незалежна медіа-профспілка України продовжує контролювати ситуація із недотримання прав журналістів правоохоронними органами. Ми й надалі будемо тиснути на владу з вимогами розбиратися із подібними порушеннями», – зазначив він.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале