24, 25 та 26 жовтня працівники Юридичного бюро НМПУ надали 47 консультацій для журналістів (з них 38 консультацій по телефону та 9 персональних консультацій).

Загалом журналісти цікавилися тим, як висвітлювати у новинах порушення у «день тиші», які права у журналістів під час проведення підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства, пише НМПУ.

«Можемо стверджувати, що журналісти стали більш відповідальними під час висвітлення виборчого процесу», - розповіла керівник Юридичного бюро Юка Гаврилова, - «Адже і під час серії тренінгів, і під час консультацій, які ми надавали у період з вересня по жовтень, найчастіше журналістів цікавили не тільки аспекти роботи у час виборчого процесу, а й відповідальність журналістів та керівників медіа за порушення», - наголошує вона.

Щодо фіксації порушень прав журналістів під час виборів Юка Гаврилова розповіла: «Безпосередньо до нас не звертались із заявами про порушення прав журналістів у день виборів, проте інші журналістські організації зафіксували невелику кількість порушень під час голосування». Нагадаємо, що під час виборів зафіксовано випадок використання фальшивих журналістських посвідчень, що трапився на Чернігівщині, де роздавали пусті посвідчення газети «Дитинець».

«Особливих порушень на Рівненщині під час виборчого процесу не було», - розповідає Сергій Штурхецький, член комітету НМПУ, - «Були одиничні спроби підкупу виборців (виносу бюлетенів), однак вони були оперативно зупинені спостерігачами, членами комісій, працювала ефективно і міліція. У той же час демократичність закону дозволяла робити фото відеозйомку усім присутнім на дільницях. Відтак, потреба маскувати своїх довірених осіб під виглядом "журналістів" у партій відпала. Але активісти громадських організацій, які не отримали статусу спостерігачів - використовували посвідчення журналістів», - зазначає він.

«Гаряча лінія» Юридичного бюро НМПУ продовжує роботу, журналісти можуть отримувати консультації та інформацію щодо особливостей висвітлення виборів, особливо напередодні проведення другого туру у окремих містах.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале