Журналісти і громадські активісти відмовились покинути приміщення Київського апеляційного суду, де мав відбуватися розгляд справи журналіста Артема Фурманюка. Таким чином вони протествали проти відмови суду розглянути скаргу Фурманюка з вимогою змінити йому запобіжний захід з утримання під вартою на більш м’який. Акція протесту у стінах суду тривала майже 2 години, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілка України.

Справу втретє не було розглянуто, оскільки матеріали справи не надійшли до суду з Печерського районного суду. Розгляд справи перенесено на 19 листопада.

Тетяна Заровна, журналіст, учасник акції розповідає: «Зараз навіть не йдеться про те винен чи не винен Артем. Питання лежить в абсолютно іншій площині. Адже, відповідно до чинного законодавства Апеляційна скарга, розглядається судом упродовж трьох діб. Підозрюваний та його адвокат подали скаргу щодо зміни обраного запобіжного заходу. Однак, судді, усвідомлюючи, що Артем перебуває під вартою незаконно, шукають абсолютно абсурдні приводи аби відтягнути розгляд справи».

Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов, наголошує: «Складається враження, що суд має мету імітувати правосуддя і тримати Артема Фурманюка якомога довше за гратами. Навіть якщо уявити, що Артем скоїв злочин, але він не відмовляється від співпраці зі слідством, нема ознак, що він хоче виїхати за межі країни. Який сенс тримати таку людину за гратами? Припущення може бути тільки одне – щоб зламати журналіста, який неодноразово критикував тих, хто привів війну на Донбас».

Нагадаємо, що Артем Фурманюк, переселенець з Донецька, був затриманий 31 серпня під час акції протесту під Верховною Радою.