Незалежна медіа-профспілка України вимагає від прокуратури Автономної республіки Крим відкрити кримінальне провадження за фактом незаконного затримання окупаційними поліцейськими кримського блогера Заїра Акадирова, яке сталося 15 січня у Сімферополі. Про це Новости Украины - From-UA повідомили в прес-службі НМПУ.

Історія з Заїром Акадировим стала продовженням низки затримань місцевих журналістів, які не бажають працювати за пропагандистськими вказівками окупаційної влади.

За майже два роки окупації Криму там продовжуються масові репресії проти окремих медійників та цілих редакцій. Зокрема, місцеві силовики проводять обшуки у приватних помешканнях журналістів, їх залякують, вони стають фігурантами незаконних кримінальних справ. Через це вони вимушені виїжджати з півострова, рятуючи власне життя та життя родичів.

Українська сторона за цих умов повинна фіксувати усіх, хто здійснює незаконні дії стосовно представників ЗМІ у Криму та оперативно реагувати.

Реакції на незаконне затримання Заїра Акадирова від українських правоохоронних органів досі немає. Хоча усі винні зафіксовані на відео, яке є у відкритому доступі. Усіх їх можуть ідентифікувати свідки та інші журналісти, які вже виїхали на материкову Україну. То ж оперативно розслідувати справу можливо і потрібно.

Так само звертаємо увагу на необхідність адекватної кваліфікації кримінального провадження. З матеріалів, оприлюднених свідками затримання Заіра Акадирова та ним самим, чітко видно, що представники окупаційної поліції не просто затримали його, а намагалися викрасти та, за їхніми власними словами, "відвезти на подвал". Це має бути відображено у кримінальному провадженні.

Також ще раз закликаємо українську владу та світову спільноту продовжувати слідкувати за ситуацією в окупованому Криму та реагувати на факти утисків і репресій стосовно місцевих журналістів. Кожні нові факти репресій проти кримських журналістів мають викликати відповідну реакцію щодо дій окупаційної влади.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале