2 березня відбулось чергове засідання прес-клубу НМПУ-НСЖУ, на якому обговорювалась тема: “Два роки окупації Криму: чи жива у регіоні журналістика?”. Про це Новости Украины - From-UA повідомили в прес-службі НМПУ.

Участь у прес-клубі взяли: Анна Андрієвська, журналіст з Криму, Олена Халімон, редактор інтернет- видання «Голос Криму», Ольга Скрипник – координатор Кримської правозахисної групи, Ірина Сєдова, кримська журналістка, Сергій Мокрушин, кримський журналіст. За результатами обговорення учасники прийняли спільну Заяву та скерували її до Прокуратури АРК та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Текст Заяви:

"ПРЕС-КЛУБ НЕЗАЛЕЖНОЇ МЕДІА-ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ

Ми, учасники засідання Прес-клубу Національної спілки журналістів і Незалежної медіа-профспілки, правозахисники і журналісти, які висвітлюють кримську тему, звертаємо увагу на катастрофічну ситуацію зі свободою слова на півострові в умовах окупації. За два роки окупації, з лютого 2014-го по лютий 2016-го років, експерти Польового правозахисного центру зафіксували там 45 фактів прямого тиску на кримські ЗМІ, журналістів та блогерів з боку силових структур.

Зокрема, у Криму неправомірно затримуються працівники ЗМІ, здійснюються напади на редакції та журналістів, відбуваються факти перешкоджання зйомкам, вилучення техніки, безпрецедентні заборони на висвітлення роботи окупаційних органів влади тощо. Журналісти у Криму щодня стикаються з тиском з боку окупаційної влади та спецслужб, які ставлять їх перед складним вибором: бути пропагандистами, або йти з професії.

Усе це призвело до того, що більшість журналістів, які працюють за професійними стандартами, вимушені були покинути півострів. Ті, хто залишаються там, працюють фактично у підпіллі, боячись за власну безпеку та безпеку близьких. Протягом двох років окупації ми ретельно стежимо за тим, що відбувається на півострові і приголомшені темпами згортання там свободи слова. Ми не одноразово оприлюднювали ці факти під час міжнародних зустрічей різних форматів, у тому числі, у присутності представників російських медіа-організацій.

Проте ситуація не тільки не змінилася на краще, а й погіршується щодня. Ми вважаємо, що ситуація складається так, у тому числі, і через недостатнє реагування збоку української влади. Враховуючи це, ми звертаємося до прокуратури АРК з вимогою оперативного розслідування кримінальних проваджень, відкритих за фактами порушень прав кримських журналістів. За нашими даними, вони розслідуються вже кілька місяців, але у жодному з них досі немає ані підозрюваних, ані звинувачених. Ми вважаємо, що затягування розслідувань цих фактів сприяє розквіту безправ’я у Криму та стає ще більш серйозним викликом для чесних журналістів.

Так само наголошуємо на необхідності більш пильного слідкування за ситуацією зі свободою слова у Криму та відповідного реагування збоку Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини. Окремо звертаємо увагу на важливість реагування на ці факти збоку Міністерства закордонних справ України, оскільки саме це відомство формує позицію України у світі. Давати мовчазну згоду на факти утисків журналістів у Криму є неприпустимим!"

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале