Спеціалісти Київського Міжнародного Інституту соціології оприлюднили дані щодо соціально-політичних настроїв жителів України та рейтинг підтримки партій і політичних лідерів на травень-червень 2016 року.

Згідно з результатами всеукраїнського опитування громадської думки, більшість респондентів (76%) вважає, що керівництво країни веде її в неправильному напрямку і негативно оцінюють діяльність центральних органів влади.

В той же час, більшість українців (66,7%) вважає, що розв’язувати конфлікт на сході України потрібно шляхом міжнародних мирних переговорів. Варіант «Активізація воєнних дій, наступ до повного визволення Донбасу» обрали 19,6% респондентів.

Найбільш популярним варіантом зовнішньополітичного вектору є вступ до ЄС, але зараз його підтримують трохи менше половини населення. Вступ до Митного Союзу підтримують лише 12%. А ось вступ до НАТО підтримують 44% українців (38% виступають протии).

Що стосується питання довіри народу до політичних діячів і суспільних інституцій, то серед запропонованого списку 25 політичних діячів України відносно найвищий рівень довіри має Н. Савченко, якій довіряють 35% серед усіх дорослих українців. Далі за рівнем довіри йдуть А. Садовий (довіряють 32,3%, не довіряють — 40,7%), Ю. Тимошенко (28% проти 57,3%), О. Ляшко (27,5% проти 52,4%), А. Гриценко (23,6% проти 47,3%), М. Саакашвілі (18,6% проти 60,6%), П. Порошенко (16,1% проти 69,3%).

82% українців вважають, що зараз Україна потребує, щоби нею керував сильний лідер, який би мав широкі владні повноваження.

Якби вибори до парламенту відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла б отримати ВО «Батьківщина» (22% від поданих голосів), і до складу Верховної Ради також увійшли б представники партій «Блок Петра Порошенка» (13%), «Опозиційний блок» (12%), Радикальна партія Олега Ляшка (11%), «Об’єднання «Самопоміч» (11%) і «Громадянська позиція» (5%).

Якби вибори Президента відбувалися на початку червня, то найбільше голосів могла отримати б Юлія Тимошенко (24% від поданих голосів), і до другого туру вийшов би Петро Порошенко (14%).

З 20 травня по 2 червня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення клієнта провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2043 респонденти, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале