План дестабілізації, який так довго готували кремлівські технологи, на першому етапі провалився - так оцінив підсумки бурхливого політичного тижня політолог Олег Лісний у коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA. «Очевидно, що тему протестів вкладників роздували досить штучно, і серед протестувальників більшість складали найняті погодинно громадяни. Картинка масових протестів не була створена, картинка розгону протестувальників поліцією чи якимись екстремістами - так само. Також не вдалася провокація із залученням до операції морального авторитета Ю.Шухевича, якого намагалися втягнути у свої ігри московські сценаристи.

Скоріше за все, для Опоблоку чи інших відверто проросійських груп цей провал не несе значних іміджевих чи електоральних втрат. Їхні виборці не змінять своїх настроїв, а їх опоненти і так знають про геополітичні симпатії колишніх регіоналів. Тобто, для них поразка минулого тижня - це лише черговий етап політичної діяльності, тим більше, що Опоблок не грав першої скрипки у акціях масових протестів чи плануванні спецоперацій.

В той же час, для Ю.Тимошенко фіаско плану дестабілізації стало дуже серйозним ударом. «Батьківщина» відкрито виступила на стороні протестувальників, публічно заявляла про початок вуличних протестів, і відверто «спалилася» в історії з Шухевичем, більше того, виплив до того непублічний зв’язок із В.Медведчуком. Удар був настільки серйозним, що невідомо, чи зможе Ю.Тимошенко від нього відновитися. Показовою, до прикладу, була неявка лідера Батьківщини і жодного депутата на суд по скасуванню тарифів, в той же час радикали прийшли туди всією фракцією на чолі з О.Ляшком.

Для виборців Ю.Тимошенко, та і для всіх громадян неприйнятною є будь-яка співпраця з Росією чи В.Медведчуком, а минулого тижня було актуалізовано певні історичні зв’язки лідера Батьківщини з російським керівництвом, які склалися в логічний ланцюжок.

Із позитиву цих скандалів - всі знімають маски, все таємне стає явним, і речі починають називати своїми іменами. Проте, історія ще не закінчилася, після поразки ворог буде планувати нові плани дестабілізації, і громадянам, і правоохоронцям треба пильнувати, в усьому розбиратися і робити вірні висновки» - радить експерт.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале