Поширене правило «Якщо хочеш схуднути - не потрібно їсти після 18.00» - це міф, пишет "Бджола".

Насправді є продукти, які не тільки можна, а й потрібно їсти на ніч, якщо ви хочете скинути вагу, кажуть дієтологи.

Головний принцип, яким потрібно керуватися тим, хто хоче схуднути: наш організм дуже болісно реагує на голодування, особливо жіночий. Жіноче тіло заточене на виношування дітей, тому брак поживних речовин і жорсткі дієти воно сприймає як сигнал лиха. Коли ви голодуєте, ваш організм моментально переходить на режим збереження енергії, і замість того, щоб витрачати калорії, починає їх запасати.

Ви не їли після 18.00, а лягли спати опівночі і не могли заснути від голоду? Будьте впевнені, ваше тіло відкладе про запас все те, що ви з'їсте вранці. Отже, що ж варто з'їсти на ніч, якщо ви хочете схуднути?

Кисломолочні продукти. Кефір, кисле молоко, сир, натуральний йогурт - все це джерела легкого білка, який відмінно засвоюється, що не перевантажує організм і не відкладається у вигляді зайвого жиру. Головне правило - всі ці продукти повинні бути несолодкими! Оптимальна порція - 200 г.

Молоко. Тепле молоко перед сном - це класика жанру. Воно не тільки містить білок, але і триптофан, ця амінокислота заспокоює і викликає сонливість. А чим краще ви виспалися, тим нижче ризик того, що на наступний день вам захочеться заповнювати запаси енергії за допомогою солодкого і жирного.

Яйця. Це теж джерело корисного білка. Оптимальний варіант - 2 яйця, зварені круто, або омлет з двох яєць, приготований з томатами і шпинатом.

М'ясо птиці. М'ясо курки або індички без шкіри підтримує метаболізм на хорошому рівні і не заважає як слід висипатися вночі. Це джерело вітамінів А, Е, В і цілого комплексу мінеральних речовин. У м'ясі птиці практично немає вуглеводів, тому за фігуру можна не побоюватися. Ідеальна порція - 100-150 г курячої грудки (готуйте на пару або відваріть) + стільки ж свіжих овочів.

Біла риба. У рибі дуже невисокий відсоток жиру, а ось корисного білка дуже багато. Для пізньої вечері вибирайте нежирні сорти - тріску, щуку, хека.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале