Під час інтерв'ю журналістам телеканалу «Прямий» Анатолій Матіос, який обіймає посаду головного військового прокурора України, заявив що нинішні події на окупованих територіях Донбасу мають багато спільного з громадянською війною в Іспанії. Про це інформує replyua.net. За словами високопосадовця, для того, аби в Україні настав мир, її мешканцям доведеться між собою домовлятися.

«Жодна війна не завершиться перемогою, її наслідки - це вбиті та поранені. Таким чином, без домовленостей не можна обійтися. Нехай мені багато хто буде після ефіру згадувати мої слова, проте я переконаний, що якщо не буде досягнуто справжнього розуміння представниками різних частин нашого суспільства того, що доведеться повторити не в питанні аналізу та розуміння громадянської війни в Іспанії, але доведеться повторити іспанський досвід ... », - заявив військовий прокурор.

Користувачів Інтернету така заява Матіоса про «громадянську війну» розгнівала. Так, його слова вже прирівняли до «зраду». Зокрема, в коментарях наголошується, що такими темпами «скоро Захарченко та Плотницького зроблять героями України», а всіх, «хто був причетний до «ДНР» амністують під красивим словом «примирення».