Вчені-астрономи розрахували точну відстань, на яку до Землі наблизиться астероїд ТС4 – потенційний вбивця нашої планети. Виявилося, що поступово траєкторія руху ТС-4 змінюється, а після зіткнення з ним 12 жовтня може наступити кінець світу.

Поява астероїда ТС-4 в безпосередній близькості від Землі породила нові розмови про можливий Апокаліпсис. Зіткнення з таким потужним небесним тілом неминуче спричинить катастрофу всепланетного масштабу – справжній кінець світу. Шанси землян пережити подібний катаклізм мінімальні.

За уточненими даними, астероїд ТС-4 рухається зі швидкістю 27540 кілометрів на годину. 12 жовтня в 5.40 (за всесвітнім часом) він буде перебувати на мінімальній відстані від Землі – в 50100 кілометрів. Тобто за зміни траєкторії руху астероїд долетить до Землі менш, ніж за дві години.

Орбіта, якою рухається ТС-4, змінюється. П’ять років тому він пролетів на відстані 94800 кілометрів від Землі. Тепер, як бачимо, це відстань скоротилася майже в два рази.

Астрофізики визнають, що зіткнення з таким космічним бруківкою може принести на Землю хаос і руйнування. Що впав кілька років тому Челябінський метеорит був кілька разів менше, проте при його падінні стався потужний вибух, яскравий спалах в небі. Тоді потрапляння метеорита в Землю викликало порівняння із застосуванням атомної зброї або ракетним обстрілом.