Мітингувальники під Верховною Радою намагаються перевести розвиток подій у силовий варіант і всіляко провокують правоохоронців. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповіла український політолог Олеся Яхно.

Коментуючи слова Генпрокурора України Юрія Луценка про те, що мітингувальники під Верховною Радою намагаються здійснити державний переворот «на потіху Кремлю», наша співрозмовниця зазначає наступне: «Насправді мова йде про те, що ті гасла і нібито публічна риторика, яку озвучують мітингувальники, які зараз залишились і продовжують свої акції, насправді не співпадають з непублічною риторикою і, можливо, непублічними цілями, які ставлять мітингувальники».

«Якась частина тих вимог, що були оголошені, вона, по-перше, не стосується адресата вимог, зокрема мова йде про голосування народних депутатів у ВР. Частина вимог має або мала нереалістичний характер - ми пам'ятаємо про 5-денний ультиматум, коли ВР не працює, і т.д. Також ми бачили реакцію, коли частина вимог була розглянута ВР, я маю на увазі питання недоторканості. Якою була реакція учасників мітингу? Хтось, як Семен Семенченко, зробив вигляд і публічно це заявив, що депутатський законопроект не розглядався, хоча всі знають, що він був проголосований. Як і інший законопроект, направлений в Конституційний суд», - додає аналітик.

На думку Олесі Яхно, зараз багато хто відчуває, що публічні і непублічні вимоги дуже сильно розбігаються, а мітингувальники намагаються перевести розвиток подій у силовий варіант і всіляко провокують правоохоронців.

«Чому з'являються нові вимоги? Я думаю, що завдання - затягнути до якихось важливих дат. Чи це буде річниця Майдану, також до знакових дат, коли можуть розглядатися ті чи інші важливі законопроекти, наприклад, закон про деокупацію і реінтеграцію Донбасу в другому читанні, - з тим, щоб ці не існуючі як проміжні вимоги використовувати просто, щоб зачекатись тих дат, а далі намагатися активізувати і перевести ситуацію в радикальний варіант», - зазначає політолог.

Також, за словами Яхно, з'являються нові вимоги, і як тільки влада йде на компроміс, це лише породжує нові вимоги.

«Можна вже зараз прогнозувати, що тих, хто залишився, будуть використовувати, щоб в відзначені дати намагатися цей процес зробити масовим. Сьогодні багато хто незадоволений чи соціально-економічною ситуацією, чи в принципі критикує президента, ВР або уряд взагалі. Але це не означає, що вони підтримують і готові підтримувати особливо такі акції. Я думаю, що намагаються знайти таке чутливе місце, яке може спровокувати, щоб цей процес, ці акції стали масовішими, і таку ситуацію, яка б спровокувала і призвела якраз до підтримки людей», - резюмувала співрозмовниця видання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Генеральний прокурор України заявив про загрозу державного перевороту під час акції під Верховною Радою.

Також Юрій Луценко заявив про те, що державний переворот намагаються здійснити «колоради» «на потіху Кремлю».

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале