Випадки захворювання дітей на кір із приходом холодів почастішали. Слабкий імунітет та постійний контакт із однолітками, котрі теж можуть бути заражені небезпечним вірусом, даються взнаки.

Поширене інфекційне захворювання, як стверджують лікарі, частіше діагностують саме у малечі, а не у дорослих, повідомляє Clutch.

Тому батькам та педагогам варто озброїтися дієвою інструкцією, щоб запобігти цьому.

Передача вірусу

Потрапляє переважно через носову та ротову порожнини, повітряно-крапельним шляхом. Втім, можливо й через вдихання заразною пилу. Схильність підхопити хворобу в 9 із 10 випадків - 100%.

Симптоми

Через 10-12 днів після зараження температура тіла підвищується, з'являється нежить, кашель, почервоніння очей, іноді – білі плями на внутрішній поверхні щік, можуть бути висипи на обличчі та верхній частині шиї.

Ускладнення

Часто інфекція може обернутися отитом (запаленням вуха), бронхітом, запаленням лімфовузлів, викликати ларингіт та енцефаліт.

Як лікуватися?

По можливості ізолюйте хвору дитину від інших, якогось специфічного методу лікування, на жаль, не існує, допускається тільки симптоматична терапія. Медики найчастіше виписують антибіотики і радять кілька тижнів не виходити з дому.

Профілактика

Захворіти на кір можна тільки раз у житті – якщо вже це трапилося, організм виробляє імунітет. Краще за все зробити вакцинацію, вона знизить ризик до мінімуму.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале