У 2018 року українську економіку чекає відкат. Мізерний зростання ВВП на тлі дедалі більшої інфляції вдарить по цінах

Про це для Politeka розповів економіст Олександр Охрименко.

Експерт зазначає, що в цьому році з української економіки видавили все що могли.

«Економіка не працює нормально. Відповідно, немає роботи, зарплати. Але є неадекватно високі ціни. Абсурдна ситуація: на деякі товари в Україні ціни вище, ніж в Європі. Це при тому, що зарплати у нас в п’ять разів менше», – розповідає Охрименко.

Економіст пояснює, що в країні економікою ніхто не займається, від того високі тарифи на ЖКГ, трудова міграція, малий і середній бізнес працює практично нелегально.

«Економіка докотилася до 90-х років – напіврозваленого бандитського стану. Тепер потрібно чекати десятки років, щоб повернулися до рівня 2013 року», – акцентує він.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак, що в 2017 році ВВП зросла лише на 2%, а повинен бути мінімум 8%, щоб українці відчули якісні зміни.

«Так само закладали в бюджеті на 2017-й рік інфляцію в 8%. За фактом буде приблизно 15%. Тобто всі головні макроекономічні прогнози не були виконано. Причому в гіршу сторону. В цьому році не зробили ніяких економічних реформ: ні податкової, ні бюджетної, ні адміністративної, ні грошово-кредитної. Якщо нічого не змінилося, то звідки візьмуться інші результати 2018 роки? Будуть такими, як 2017-му – не гірше, але й не краще », – підсумував економіст.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале