Донбас - це прифронтова зона, і бізнес стикнувся з неабиякими складнощами, пов’язаними з логістикою. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук.

Коментуючи стрімке зростання цін в Донецькій та Луганській областях, наш співрозмовник припускає, що це може бути пов'язане з певними складнощами з логістикою.

«Це прифронтова зона, і доставка відповідно буде коштувати вище», - констатує експерт.

Що стосується того, наскільки ця ситуація вплинула на загальну ситуацію в Україні, Дмитро Боярчук зазначає, що навряд чи обсяг споживання цих двох областей був настільки значним, щоб стати одним зі стимулів чи джерел для росту.

«Треба дивитись дані, зважувати статистику, але я не думаю, що ці дві області мали вирішальне значення», - додає директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.

А ось інфляція, за словами Боярчука, здебільшого рівномірно розподілена по регіонах. «Скоріш за все, може бути прискорення більше в тих областях, де ростуть швидше доходи», - каже експерт.

Нагадаємо, інтернет-видання Новини України - From-UA раніше повідомляло про те, що в 2017 році найбільше зростання цін зафіксоване в Донецькій області - 15,9%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.