До 2004 року існування держави, якої не було стільки віків після загибелі Київської Русі, уявлялося можливим. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповіла громадський діяч Лариса Скорик.

На думку співрозмовниці видання, соборність, в першу чергу, треба шукати в душах українців.

«Де єдність між людьми, де взаєморозуміння, де усвідомлення того, що нічого важливішого для створення належного життя людям, ніж держава, яка про них дбає, нема? Де це все? Де є та влада, яка дбає про людей? Про що можна говорити? Ви бачите, якій розбрат страшний. Ми думали про це на початках нашої державотворчої ейфорії? Нікому навіть на думку не могло прийти таке щось. Це ж треба було добре постаратися, щоб зробити все для неіснування держави», - каже громадський діяч.

«До першої репетиції, які відбулася у 2004 році, все видавалось якимось перспективним і можливим для існування нарешті держави, якої не було стільки віків. Після загибелі Київської Русі говорити про якусь державність на цей території було дуже важко, і не можна сказати, що вона тут існувала. Але коли сталася така можливість, то треба було зробити репетицію у 2004 році по знищенню всяких перспектив для цієї державності, але тоді не вдалось. А в 2014-у вдалось - т.з. Революція т.з. Гідності, а на моє глибоке переконання відсутності гідності, тому що людина , яка має власну гідність, дбає про те, щоб те, що її оточує, теж було гідним», - вважає Лариса Скорик.