Сьогоднішня міжнародна ситуація дещо відрізняється від цієї, що була навіть півроку тому. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Коментуючи чергове обрання Ангели Меркель на посаду канцлера Німеччини, наш співрозмовник зазначає наступне: «Я думаю, що для нас важливим є збереження режиму санкцій і тієї атмосфери солідарності, спільного фронту, яку було вибудувано з 2014 року Європою для протидії російській агресії. Ми знаємо, що останні півроку об'єктивно Меркель менше долучалася безпосередньо до процесу врегулювання і Мінського процесу. В цей час не відбулося жодного прориву і ми не почули жодної пропозиції від Німеччини. Після того, як вона посіла в черговий раз посаду канцлера, сьогодні у Меркель з'являється шанс знов повернутися в велику міжнародну політику і формулювати якісь пропозиції щодо України».

За словами експерта, сьогоднішня міжнародна ситуація дещо відрізняється від цієї, що була навіть півроку тому.

«Це пов'язане з загостренням відносин між Британією і Росією, вже сформованою політикою США щодо Росії і більш консолідованою позицією ЄС. Ключовою проблемою залишатиметься Росія, режим санкцій, посилення санкцій, питання економічної співпраці, я маю на увазі “Північний потік-2”. Це те, що стане однією з ключових тем обговорення, і очевидно, що Україні треба бути більш активною на міжнародній арені для того, щоб переконати австрійців і німців у тому, що цей проект є шкідливим для Європи. І від цього, а також від активності американців і готовності Європи об'єднатися з британцями щодо російської загрози будуть залежати і нові ідеї. Хоча я маю великі сумніви, що німці зараз будуть висувати якісь нові ідеї по Мінську», - зазначає Ігор Семиволос.