Путін хотів купили лідерів кримських татар, але йому це не вдалося. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповіла український політолог, директор Інституту національної стратегії України Олеся Яхно.

Коментуючи заяви ФСБ РФ про розкриття в Криму діяльності «екстремістської групи», нібито створеної помічником депутата Ради Мустафи Джемілєва за вказівкою лідера Меджлісу кримсько-татарського народу, депутата Рефата Чубарова, наша співрозмовниця зазначає наступне: «Насправді в таких заявах немає нічого нового. Ми знаємо, що Чубарову і Джемілєву заборонений в'їзд до Криму. І якщо Олега Сєнцова, режисера, звинуватили у тому, що він готував, був причетний до якихось дій, і дали 20 років, то тим більше, що лідерам меджлісу кримськотатарського народу, звичайно, будуть висувати звинувачення для того, щоб не просто обмежити їхній доступ в Крим, а щоб обрубати будь-які зв'язки з кримськими татарами, які залишилися в Криму».

Олеся Яхно нагадує про те, що ще в 2014 році Путін ініціював зустріч з Джемільовим та запрошував його до РФ.

«Тоді фактично мова йшла про те, що Путін хотів купили лідерів кримських татар, щоб не було ніяких дій, тому що всі знають, що кримські татари налаштовані проукраїнські, вони завжди підтримували Українську державу. Тому те, що звучать такі звинувачення, звісно, безпідставні, в цьому немає нічого надзвичайного і це прогнозована річ», - каже політолог.

«Ми знаємо, що Росія взагалі заборонила Меджліс. Ми знаємо, що в попередніх заходах було рішення міжнародного суду ООН по позову щодо конвенції по расовій дискримінації, і там було рішення по відновленню роботи Меджлісу. Але Росія цього не виконує» , - додає аналітик.

За словами співрозмовниці видання, Росія намагається змінити демографічну структуру Криму, заповнюючи півострів російськими військовими.

«Тих, хто не лояльний, їх або витісняють з Криму, або проти них в самому Криму порушують справи, перевірки. Ми знаємо, як довго утримувалися Чійгоз і Умеров, і скільки треба було часу, щоб їх звільнили, або в Крим вони не можуть приїхати», - додає Яхно.