Как сообщает корреспондент From-UA на пресс-конференции в пятницу, 15 июля, руководителя Национального академического театра русской драммы имени Л.Украинки Михаила Резниковича было обнародовано открытое письмо Президенту В.Ющенко и премьер-министру Ю.Тимошенко. Текст этого письма приводим ниже:

«Ми знову, вже втретє, звертаємось до вас з відкритим листом – першого відкритого листа ми надіслали вам 27 березня 2005 року - з метою ще раз оприлюднити ситуацію, в якій опинився Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, починаючи з березня поточного року.

Міністерство культури і туризму України на чолі з О.В.Білозір протягом останніх місяців обдурювало, залякувало, принижувало, тероризувало та шантажувало колектив нашого театру на державному рівні всупереч рішенням цілого ряду судових інстанцій, висновкам депутатської слідчої комісії та Постанові Верховної Ради України. Перевірки всіх державних контрольних установ уже давно спростували всі інсинуації, наклепи та плітки стосовно господарчої діяльності театру та його генерального директора-художнього керівника М.Ю.Резніковича, що постійно оприлюднювала пані О.В.Білозір. Всупереч думці та бажанню колективу, нам постійно нав’язують у керівництво театру М.О.Юдова, людину, від якої свого часу, за прогули, позбавився колектив театру, людину, яка абсолютно не користується авторитетом у фахівців. Керівництво Міністерства культури і туризму постійно використовує в своїй роботі спотворену інформацію про ситуацію в колективі, черпаючи її з доносів та кляуз однієї з наших колег, що поставила себе вище за інтереси колективу як такого і театрального мистецтва взагалі. З цього всього у нас склалося враження, що театр навмисно поставлено в ситуацію двовладдя.

Підтвердженням цього стала безпрецедентна акція, проведена Міністерством культури і туризму 13 липня 2005 року, коли на вимогу одного з його працівників було заблоковано рахунки театру, що мало на меті призвести до невиплати колективу заробітної платні. Таким чином, у нас є всі підстави для того, аби бути впевненими в тому, що Міністерство поставило собі за мету внести до колективу розбрат, і хоча б такими, підступними діями, зруйнувати його єдність. Подібні дії Міністерства культури та туризму нівечать принципи демократії, зводять нанівець головні, основоположні статті Конституції України.

Інформація, яку офіційно подає Міністерство про ситуацію, що склалася, абсолютно брехлива і спрямована на фізичне знищення працівників нашого театру. Так, наприклад, в офіційній заяві Міністерства говориться, що через безвідповідальність генерального директора-художнього керівника театру М.Ю.Резніковича працівники театру можуть залишитись без зарплатні. Насправді, до цього дня зарплата працівникам театру сплачувалась регулярно і лише через злочинні дії працівників Міністерства культури і туризму, які разом з М.О.Юдовим прийшли до Укрсоцбанку та Держказначейства і заявили, що існуючі в банку та казначействі підписи керівників театру не є легітимними, і заблокували рахунки. Рахунки театру було розблоковано тільки після надання завіреної нотаріусом ухвали суду, яка зобов’язує М.Ю.Резніковича не ухилятися від виконання обов’язків керівника театру. Таким чином працівників театру спробували позбавити також оплати за відпустку.

Звертаємо вашу увагу і на той факт, що ми сьогодні захищаємо не лише гідність нашого багаторічного керівника – Михайла Резніковича, але й честь та гідність кожного члену нашого колективу.

Ми звертаємось до вас з проханням терміново втрутитись у розв’язання цього конфлікту.

Ми вимагаємо відправити у відставку міністра культури та туризму України Оксану Білозір і покарати її як людину, яка спаплюжила честь країни, спрямувавши свої зусилля на руйнацію, а не на відбудову українського театрального мистецтва. Якщо ви знову промовчите і вами не будуть вжиті заходи щодо вирішення цієї ситуації, ми будемо вважати, що все це відбувається з вашої мовчазної згоди і підтримки, і ваші дії, як і дії міністра культури і туризму О.Білозір, відверто спрямовані на знищення одного з шанованих театрів країни саме в рік його 80-ти річчя і 115-річчя від дня заснування першого російського стаціонарного драматичного театру в Україні.

У випадку відсутності вашої реакції на це звернення, ми лишаємо за собою право звернутись до інтелігенції України, президентів інших країн, світової спільноти, міжнародних інституцій із захисту демократії та прав людини, для того, аби врятувати наш театр від знищення.

Сподіваємось на ваше розуміння серйозності та нагальності цієї проблеми".
Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале