Депутат Вінницької облради, керівник місцевої фракції “Самопоміч” Вадим Соляник у своїй декларації за 2017 рік вказав, що автівка Audi A8 обійшлася йому всього в одну тисячу гривень.

При цьому загальний дохід депутата за 2017 рік склав 150 362 грн, де:

41 405 грн – зарплата в ТОВ "ФОРМОЗА КОМПАУНД УКРАЇНА";
98 637 грн – виплати ТОВ "УКРГЛАС" (хоча в декларації Соляник пише назву компанії з помилкою, вказуючи ТОВ «УКРГЛАЗ»);
та 10 320 – соціальні виплати дружини.

Зазначимо, що обидві компанії, згідно з даними аналітичного ресурсу Youcontrol, фігурують у судових провадженнях як порушники податкового законодавства. “УКРГЛАС” зокрема, за даними ДФС, ухилявся від сплати податків і недоплатив мільйоні суми у бюджет.

Водночас, співрозмовники у Вінницькій облраді розповіли, що Соляник вже не вперше має проблеми через свою декларацію. У 2014 році депутат вказав, що мав сукупний дохід у розмір 14,5 тис. грн або 1200 грн на місяць, або 40 грн на день. Водночас, в 2016 році його дохід зріс до 140 тис. грн, але при цьому з’явилися 43 тис. доларів готівкою ( 1 115 000 грн).

“Готівкові кошти у розмірі 43 тис. доларів сім’я Соляників не змогла б накопичити у 2016 році, оскільки, по-перше, сукупний їхній дохід за вказаний період менший у понад 7 раз від задекларованих коштів, а по-друге, видатки сім’ї Соляників на придбання транспортного засобу у 2016 році більші за їхній сукупний річний дохід, а тому принаймні на прожиття останнім необхідно було б або позичати, про що немає жодних відомостей у декларації за 2016 рік, або витрачати свої заощадження, наявність яких також не прослідковується із щорічних декларацій Соляника за 2014 та 2016 роки.

За вказаних обставин отримати зазначені у декларації Соляника прибутки можливо було, або займаючись незаконною діяльністю та уникаючи сплати податків та інших платежів в бюджет, або одержуючи неправомірну вигоду.

З цього приводу були вже звернення до правоохоронних органів, але чим вони завершилися, мені не відомо”, - зазначив співрозмовник.

Водночас, на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції жодної інформації про перевірку декларації Вадима Соляника немає.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале