Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро готують подання про зняття недоторканності з лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

«Документи про зняття недоторканності готуються», – посилаються на співрозмовника у правоохоронних органах «Українські Новини».

Йдеться про притягнення Ляшка до кримінальної відповідальності за статтями «декларування недостовірної інформації» та «незаконне збагачення».

Деталей співрозмовник агентства не повідомив.

При цьому САП і НАБУ поки не коментують цю інформацію.

Додамо, що нещодавно Голова «Радикальної партії» продав майна на 16 млн грн. Відповідні зміни в майновий стан він вніс до Єдиного реєстру декларацій.

А український політолог і політичний експерт Тарас Чорновіл на своїй сторінці в Facebook пише про те, що нещодавно Олег Ляшко обурювався, що його допитували в якості свідка у провадженні про незаконне збагачення.

При тому не давали пояснень, хто ж саме є злочинцем, який так незаконно збагатився. Купа народу на це повелася. За словами експерта, насправді ж, усе просто – Олег Ляшко лукавить, у нього є недоторканність, а в нас інститут депутатського імунітету майже абсолютний, тобто – без згоди Верховної Ради України не можна не лише затримати чи арештувати нардепа, але й відкрити проти нього провадження.

«Якщо довести питання до абсурду, то уявіть собі, що якийсь нардеп із пістолета застрелив якогось громадянина, що зафіксували свідки й відеокамери, але справу буде відкрито й на допит його запросять у провадженні, відкритому за фактом «умисного вбивства громадянина». Не буде звинувачення проти самого депутата, його допитувати будуть лише як свідка і тільки згода Верховної Ради на притягнення до відповідальності, дає слідчим право відкрити справу не «за фактом», а «проти депутата», – написав Тарас Чорновіл.

Він пише, що його скептицизм стосовно юридичних перспектив цієї справи викликаний через те, що якось дуже «через хитре місце» її провадять.

Склад злочину шукають у придбанні палацу, який, при задекларованих Ляшком готівковим коштах, якраз можна придбати, а от звідки ті кошти взялися в дешевого шахрая, який реальним бізнесом не займався, слідство не поцікавилося, а саме тут і є реальний склад злочину згідно недавно проголосованих законів.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале