Генерал Лопата: Європейські санкції працюють. РФ опинилася в глухому куті
14.12.2018 12:10

Поки що ані Італія, ані Угорщина не заблокували рішення ЄС стосовно підтримки продовження санкцій проти РФ. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів український військовий діяч, генерал-полковник Анатолій Лопата.

За словами нашого співрозмовника, РФ працює з керівництвом багатьох держав Європи і робить все задля того, щоб не втратити вплив на ЄС.

«Насамперед ми повинні розуміти, що ЄС - це не думка одного керівника, це повинна бути консолідована позиція всіх держав. Консолідована позиція поки що є, але її розхитує Італія, до того ж і Угорщина поводиться неоднозначно, хоча вона у своїх діях гнучка. В той же час, поки що ані Італія, ані Угорщина не заблокували рішення стосовно підтримки подовження санкцій проти РФ, але питання стосовно посилення цих санкцій не піднімається, тому що може бути якась негативна реакція», - пояснює експерт.

За словами аналітика, «Північний потік-2» теж неоднозначно сприймається у світі, але політичного рішення цього питання не може бути, адже проектом займаються комерційні структури, а економіка і політика співпрацюють, але не підпорядковуються один одному.

«Це теж впливає на стан відносин і оцінки ситуації в Азовському морі. Але позитив у тому, що санкції посилюються, що США виказали свою позицію з цього приводу, і ця оцінка сприймається серед країн ЄС», - констатує Анатолій Лопата.

«Але, перш за все, позитив для України у тому, що світ нас підтримує. До того ж ми маємо розуміти і те, що санкції на сьогоднішній день працюють і що РФ опинилася в глухому куті стосовно світового сприйняття її агресії проти України», - резюмує наш співрозмовник.