В мережі обговорюють скандал з телеканалом СТБ, який виник після прем’єрного показу російськомовного серіалу «Крепостная», передає replyua.net. Зокрема, про свій протест повідомили громадські активісти. У тому числі, керівник ГО «Українська Україна» Андрій Смолій вважає, що за такі дії українські телеканали потрібно позбавляти ліцензії.

«З моєї точки зору, жоден серіал у незалежній Україні не повинен зніматися мовою держави-агресора. Вважаю, що будь-який продаж медійного продукту в Росії — це зрада національним інтересам»,— підкреслив він. В той же час, Смолій наголосив, що подібним чином телевізійники перекручують історію власного народу.

«На території Чернігівської губернії, а точніше в її південних повітах (сучасна територія України), згідно з усіма переписами населення у 19 столітті, а їх було три, українці становили від 85 до 90%. Загалом, по всій губернії тих, хто називали себе «великоросами», тобто росіянами, налічувалося не більше 20% (в основному в північних повітах). Де там взялися російськомовні кріпаки? Населення усіх сіл і містечок нинішньої Чернігівщини розмовляли українською, і лише у 20 столітті, після Голодомору і тотальної радянської русифікації, деякі райони Чернігівщини стали російськомовними», — пояснив він.