Україна потребує запровадження змішаної приватно-державної страхової медицини. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

За словами нашого співрозмовника, реформа Супрун в першу чергу пов’язана з питанням розподілу коштів, передбачених в державному бюджеті на цій і на наступний рік.

«До того ж, було створено так звану Національну службу охорони здоров'я, яка буде монопольно роздавати ліцензії, сертифікувати медичні заклади, визначати, якому медичному закладу скільки грошей давати. Раніше це йшло через місцеві бюджети за рахунок державної субвенції і дотації, а зараз цей монопольний монстр буде діяти одноосібно. І на чолі цієї структури поставлено такого сумнівного соратника президента, як пан Березенко. Я так розумію, що «родина» президента хоче «поучаствовать» в розподілі медичних грошей», - каже експерт.

Взагалі ж, додає аналітик, те, що зробила Уляна Супрун, важко назвати реформою.

«Це таке переформатування, переоформлення пацієнтів на нижчій ланці надання медичних послуг. Я маю на увазі так звані програми сімейного лікаря, телемедицини тощо. До телемедицини є питання. В сільській місцевості вона передбачає, що пенсіонери будуть входити через айфони в інтернет, звертатися до обласних центрів. Який інтернет? Як вони собі це уявляють, коли іноді в селі перебої з електроенергією, з подачею газу — з елементарними речами! Це далекого майбутнього, на жаль, перспектива», - каже співрозмовник видання.

Але разом з цим, продовжує Павловський, масово закриваються фельдшерські пункти, що були раніше у кожному селі.

«Цілі села взагалі залишаються без медичного пункту, а люди вимушені їхати до найближчого районного центру за 50-70 км по бездоріжжю. Людям похилого віку, та ще й хворим, дуже важко», - каже експерт.

На думку Павловського, реформою було б запровадження змішаної приватно-державної страхової медицини.

«Подібна система діє в деяких європейських країнах. У нас вже багато років йде мова про медичне страхування, вже неодноразово подавали законопроекти, але жодним чином певні лобістські корупційні інтереси не давали запровадити саме медичне страхування, яке б могло вирішити багато питань з обслуговування населення», - резюмує експерт.