Для покращення життя в Україні треба створювати робочі місця, працювати у законодавчому полі та не заважати людям займатися корисною справою. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів голова Громадської палати України, генеральний секретар Національної конфедерації профспілок Петро Петриченко.

Коментуючи заяву Володимира Зеленського про те, що у разі перемоги на виборах президента України він в першу чергу подав би законопроекти "Про народовладдя", "Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів", "Про імпічмент президента України" та "Про відкликання народного депутата України", наш співрозмовник зазначає наступне: «Це все мішура для обивателів. Так, проблеми, що існують, треба якось вирішувати, але я вам відверто кажу, що якщо б я балотувався, то перше б було - зробити так, щоб не крали гроші».

Експерт нагадує про те, що на сьогодні більше 40% коштів знаходиться у тіньовому секторі.

«Якщо не красти і не дати нікому красти - одразу ж почне розвиватися країна», - впевнений Петриченко.

До того ж, додає наш співрозмовник, для покращення життя треба створювати робочі місця, працювати у законодавчому полі та не заважати людям займатися корисною справою.

«Тобто треба зробити такі умови, щоб ніхто не страждав. Відомо, що якщо сьогодні ти відкриєш підприємництво, то на тебе завтра наїде рекет. Якщо ти хочеш відкрити магазин, то вже завтра прийдуть і будуть з тебе вимагати кошти, а якщо ти на це не підеш, то тебе спалять. Тобто створена система, яка не дає можливості розвиватися людям. От це є основне», - зазначає генеральний секретар Національної конфедерації профспілок.

За словами Петриченка, кандидати у президенти України зараз займаються популізмом.

«Жоден кандидат не говорить про те, що просто треба створити такі умови, щоб людина могла сама себе забезпечити. Президенту треба просто прийти до влади, закрити всі корупційні канали, зробити таким чином, щоб гроші, які заробляють підприємства і держава, йшли туди, куди треба - на дороги, на розвиток охорони здоров'я тощо. А все інше... ви ж бачите, що всі депутати - вони ж ручні. Що сказав великий начальник, вони те й роблять. Чи знімете ви недоторканість, чи ні - від цього нічого не зміниться. Як вони були корумповані, так вони на корумпованій голці й тримаються», - додає експерт.