У оточенні Путіна абсолютно чітко починає проявлятися незадоволення наслідками окупації Криму. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів дипломат, екс-генконсул України в Стамбулі, глава правління «Майдан закордонний справ» Богдан Яременко.

Коментуючи слова Петра Порошенка про повернення Криму після президентських виборів, наш співрозмовник зазначає наступне: «Це передвиборча риторика. Порошенко мало що зробив у питанні Криму і навряд чи має плані щось змінювати. Він давав обіцянки, які значно легше виконати, наприклад, скасувати закон про вільну економічну зону у Криму — цього не зроблено. Не зроблені зміни до Конституції в частині статусу кримськотатарської національній автономії. Тому все, що стосується Криму, було на узбіччі основних інтересів, пріоритетів, безпекових, політичних Порошенка, і чому вони мають змінитися, він мене не переконав».

В той же час, зазначає експерт, у оточенні Путіна абсолютно чітко починає проявлятися незадоволення наслідками окупації Криму.

«Багато хто з російських експертів дозволяє собі достатньо відкрито якщо й не критикувати Путіна, то визнавати, що захват українських військових моряків у Керченський протоці було помилкою, визнається абсолютно відкрито непідйомний характер Криму для російської економіки. Крим фактично вимагає стільки, скільки і Чеченська республіка, але дати стільки не можуть. У тому числі санкції тиснуть, Росія не може реалізувати низку програм без торговельних відносин з Заходом і реалізувати імпортозаміщення, оскільки не має свого виробництва, не може проводити багато програм модернізації озброєнь без закупівлі складових на Заході», - пояснює Яременко.

«Немає ніяких сумнівів, що в Росії наростає незадоволення наслідками окупації, але навряд чи хтось найближчим часом в Росії ставитиме питання, що окупація — це помилка. Хіба що за виключенням маленького прошарку опозиції, яка намагається критикувати це рішення. Я думаю, що політична позиція Росії в цьому напрямку ніяк не зміниться, і відтак Україні вирішити це питання не буде легше», - додає наш співрозмовник.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале