Під керівництвом Петра Порошенка Україна продовжувала б політику на рух на Захід і конструктивну конфронтацію з РФ. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів медіа-експерт Юрій Луканов.

Розмірковуючи на тему, що принесе країні можливе президентство Порошенка, Тимошенко або Зеленського, наш співрозмовник зазначає наступне: «За ЗЕ стоїть Коломойський, відповідно, ЗЕ буде лише маріонеткою в його руках. Звичайно, в таких випадках відбувається кланова боротьба. Відбуватиметься послаблення посади президента, посилення ролі парламенту, а також, звичайно, посилення впливу Росії, якщо не прямий збройний конфлікт».

Про Юлію Тимошенко експерт каже наступне: «Тимошенко відома тім, що вона двічі здавала інтереси України. Першій раз, коли доклала зусиль, коли був шанс отримати ПДЧ в НАТО для України. Вона своєю поведінкою продемонструвала, що у істеблішменту немає єдності з цього питання. Це був, звичайно, не єдиний фактор, але один з ключових, чому ми не отримали ПДЧ. Другий момент — це підписання зрадницьких газових угод з РФ. І це є свідченням того, що Тимошенко сильно дружить з Кремлем. Думаю, що під патріотичну риторику ми б потихеньку розверталися на схід. Як на мене, крім того вона демонструвала некомпетентність, очолюючи уряд. І судячи з її обіцянок нинішніх, я думаю, що відбувалось би просто продовження історії з ручним управлінням економіки, тобто було б погіршення».

А ось під керівництвом Петра Порошенка, на думку журналіста, Україна продовжувала б політику на рух на Захід і конструктивну конфронтацію з РФ.

«Важко сказати щодо економіки, оскільки у нас відбулась якась стабілізація економіки, звичайно, але однозначно не сталося поліпшення стосунків з Росією і паралельною здачею інтересів України — це точно. Йому вдалося сколотити на користь України всю міжнародну коаліцію. Чи відбувались би позитивні зрушення в економіці? У нас за його правління відбулися деякі реформи, які дадуть позитивний результат через кілька років, я думаю, хоча, з іншого боку, не здійснення судової реформи ставить все це діло під ризик. Тому можна лише сподіватися, щоб було поліпшення, але впевненості такої немає», - додає Луканов.

Більш детально - у спецпроекті «Вибори-2019: Три варіанти майбутнього».

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале