Проблеми в Україні почнуться після завершення президентських виборів. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український політик, екс-голова АП, екс-голова Верховної Ради України, член Національної академії наук України Володимир Литвин.

За словами нашого співрозмовника, «для тих, хто програє вибори і не встигне покинути країну, є дуже великий шанс сісти у в'язницю».

«В полон брати не будуть, пробачень і амністії не буде, а суспільство буде вимагати крові, бо, за великим рахунком, країна - банкрут. Ви же прекрасно розумієте, що зараз виживають за рахунок внутрішніх запозичень, причому під високі відсотки: гривня вже під 20%, долар — десь 8%. А якщо брати зовнішні запозичення, то там відсоток ще вищий. Постає питання: а хто буде розраховуватися? Про те чомусь не говорять», - зазначає експерт.

На думку Литвина, проблеми в Україні почнуться після завершення президентських виборів.

«Ті, хто програє, не будуть визнавати результати і будуть апелювати, а переможець, можна наперед сказати, що він буде кульгавою качкою. Він буде страждати від браку легітимності, оскільки відсоток людей, які проголосували, буде незначним. І очевидно, це треба враховувати», - каже політик.

«Якщо брати інші країни, ті ж самі США, за різних президентів рейтинг складав 34-40%, і це було дуже мало. У нас, дай боже, щоб було 10%», - додає експерт.

Особливо жорстока боротьба, за словами нашого співрозмовника, буде за контроль над Верховною Радою України.

«Той, хто матиме цей контроль, зможе домовитися, поділитися владою і посадою, я думаю, що вони президента поставлять на місце дуже швидко, прийнявши закони про імпічмент і про тимчасові спеціальні комісії, які потрібні для того, щоб ініціювати імпічмент», - пояснює експерт.

«Ті, хто програє, вони будуть намагатися зайти у Верховну раду і мати свої утворення. Переможцю вони свою відданість демонструвати не будуть. У нас такого зіткнення не було, і такого цинізму під час виборів не було. Ви розумієте, що бюджет значною мірою пущений на те, щоб купити виборців. В тому числі щоб купити через так званих лояльних депутатів, яким на округи виділяються сотні мільйонів гривень», - додає Литвин.

За словами екс-голови Верховної Ради, вперше відбувається таке, що у ручному режимі ділять кошти на соціально-економічний розвиток окремих територій - раніше це приймалось через бюджет.

«Я звертався до НАБУ, до САП з приводу того, що розподіл субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій здійснюється в ручному режимі, і при цьому є порушення і зловживання з боку прем'єр-міністра України. Справу як порушили - одразу закрили і сказали, що нічого немає. Ну, добре, не вважають за потрібне прислухатися до того, що я написав відповідні заяви. А «Опір», «Чесно» - вони ж проаналізували і показали. Я ставив прості і очевидні питання. Перше: яка формула розподілу субвенцій, як розглядається це питання? Чому приймається рішення про відмову виділення коштів на території, які дивним чином співпадають з виборчим округом? За що покарали людей? І при цьому не вбачають жодного порушення закону», - каже політик.

«Раніше кошти на соціально-економічний розвиток окремих територій ділили через бюджет, а зараз суму виділили, кажуть: ділить комітет разом із Міністерством фінансів. А потім, коли ти ставиш питання, чому випадковим чином 5 районів і низка міст випали із розподілу (їх немає взагалі, можете собі уявити?), робляться круглі очі, і Мінфін посилає до комітету, комітет посилає до Мінфіну, а правоохоронні органи — порушень немає», - додає аналітик.

За словами співрозмовника видання, правоохоронна система в Україні працює у ручному режимі.

«Попри те, що супровід здійснюють західні партнери, попри те, що дають вони кошти, відповідне фінансування, але виявляється, що ці свіжі огірки були вкинуті в бочку з солоними огірками, і вони одразу стали солоними. І за рахунок цього депутат приходить і каже, що ви повинні проголосувати за таку-то кандидатуру, а я вам дитячий садочок, а явам тут гойдалки зробив, от тут я вам у школу щось приніс. За державні кошти. І Захід заплющує очі. Це можна уявити, як би це робилось при Януковичі. А принцип діє: сукін син, але наш сукін син», - резюмує Володимир Литвин.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале