Тернопільський адвокат Ростислав Небельський вважає, що підозрюваного у вбивстві тернопільської татуювальниці Андрія Горбатюка можуть визнати частково неосудним, якщо медексперти дійдуть висновку, що в момент вбивства він не усвідомлював своїх дій.

Про це він розповів УНІАН.

«Скажімо, цей хлопець міг асоціювати себе з якимось образом, який заволодів ним на момент вчинення діяння. Треба встановити, чи таке мало місце. Сліди ікл на шиї вказують на щось незрозуміле, це не є типовим для вчинення подібних злочинів. Але все це мають з’ясовувати фахові психіатри, ключове слово в даному питанні буде за ними. Лише після проведеної експертизи буде зрозуміло, чи визнають його частково неосудним. Про повну неосудність важче говорити, оскільки людина перебувала в соціумі і не було застережень щодо її адекватності по відношенню до інших членів соціуму. Адже цей чоловік ходив в публічні заклади, мав друзів. Водночас є варіант неосудності, якщо він володів певним психічним захворюванням, яке проявилися в момент діяння. Скажімо, могло бути щось, що спровокувало загострення, раптове збудження. Але це мають визначити експерти в психіатричній установі», – наголошує юрист.

За його даними, така експертиза має проводитися впродовж тривалого періоду. Фахівці мають провести з підозрюваним до місяця часу, а може і більше.

«Можна вести мову про те, що людина мала нетипову поведінку, яке вилилося у зміні зовнішності. Якась окультна література могла вплинути на нього, якщо він захоплювався чимось подібним. Хоча культ передбачає ще інших учасників. Загалом цей хлопець є загадкою», – підсумовує Небельський.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале