Системною законодавчою роботою у парламенті можуть займатися тільки одиниці. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів депутат ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.

За словами нашого співрозмовника, після введення в дію указу президента про розпуск Верховної Ради, парламентарі «або деморалізовані, або переключаються на забезпечення свого політичного майбутнього».

«Парламент сьогодні паралізований, хоча минулий тиждень показав, що є все-таки моменти, які об'єднують Раду. Закон про тимчасові слідчі комісії, ще ряд законодавчих актів показали, що, в принципі, якщо парламент хоче, то може працювати. Але чим ближче буде до виборів, тим менше шансів на продуктивну роботу, хиба що на піар», - констатує експерт.

Системна проблема, пов’язана з роботою українського парламенту, на думку депутата, полягає у величезних проблемах з дисципліною.

Загрузка...

«В парламенті нібито з першого дня функціонувала конституційна коаліція - понад 300 депутатів, це була рекордна коаліція в Україні, конституційна більшість, але саме через цю недисциплінованість ця коаліція стала дуже швидко бездіяльною, імпотентною, не виправдала покладених на неї надій, і тому це підірвало довіру до парламенту, і сьогодні парламент має критично низку довіру, він сьогодні є паралізований», - пояснює наш співрозмовник.

На думку Сиротюка, наступний парламент ризикує повторити долю нинішнього.

«Якщо ми проаналізуємо розклади тих політичних сил, які проходять у парламент, набираючи людей без будь-якого досвіду спільної роботи та розуміння спільної ідеологічної єдності, то я думаю, що наступний парламент буде теж не дуже працездатним в плані дисципліни», - каже експерт.

За словами Сиротюка, для забезпечення продуктивної та якісної роботи в парламенті мають бути «професійні команди ідеологічно налаштованих політиків, які готові до цієї складної політичній діяльності».

«Ця діяльність не така проста, як здається по телевізору: це треба сидіти, вчитуватися в закони, в поправки, брати участь в засіданнях постійно. В парламент проходять лобісти, які вирішують свої питання, потім йдуть на телевізор піаряться, а системною законодавчою роботою можуть займатися тільки одиниці, тому що дуже специфічна, дуже важка і дуже високопрофесійна робота», - додає співрозмовник видання.