Делегація українського парламенту ПАРЄ має взяти на себе відповідальність за поразку, а не перекладати її на нового президента. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України – From-UA розповів політолог, експерт ГО “Слово і Діло”, кандидат філософських наук Валентин Гладких.

На думку нашого співрозмовника, у рішенні ПАРЄ змінити характер санкційного механізму, що дозволяє Росії повернутися в асамблею, немає нічого катастрофічного.

«Україна має спокійно на це реагувати. ПАРЄ - перша літера П - це Парламентська Асамблея Ради Європи, не президентська, бо я вже чую порохоботську істерику про те, що нібито за це відповідальність лежить на Зеленському. Відповідальність за це лежить на делегації українського парламенту ПАРЄ. Якщо ці люди розказували нам раніше про свої перемоги, то тепер нехай візьмуть на себе і відповідальність за цю поразку, а не перекладають її на нового президента», - зазначає аналітик.

«Якщо б ми не нагнітали цю ситуацію і не розказували, що виключення російської делегації чи позбавлення її голосу - це великий тріумф української дипломатії, то сьогодні нам би не довелося, власне кажучи, перейматися і засмучуватися через це», - додає експерт.

Валентин Гладких звертає увагу важливий момент.

«По-перше, а що таке взагалі ПАРЄ? Які її повноваження? Що це за така потужна міжнародна організація? Я думаю, що ми її трошки переоцінюємо, можливість врегульовувати цих представників парламенту, надавати їм можливість час від часу зустрічатися і обговорювати якісь проблеми. Наскільки її рішення і резолюції є обов'язковими до виконання? Скільки таких резолюцій не виконують інші члені ПАРЄ, включно з Україною. Просто таким рішенням щодо Росії ця організація зробила ще один крок в напрямок того, щоб перетворитися просто на говорильню», - додає співрозмовник видання.