Джапарова: На рівні декларацій ми чуємо, що ніхто не буде торгувати Кримом та Донбасом, і це дає надію
30.07.2019 08:46

Заяви президента та його команди про наміри захистити права кримських татар є ознакою адекватного розуміння проблеми. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповіла український політичний та державний діяч, журналіст Еміне Джапарова.

За словами нашої співрозмовниці, поки що зарано робити будь-які висновки або припущення щодо намірів влади стосовно вирішення «кримського питання».

«Президентські вибори були лише першим актом у загальному процесі зміни влади, тому всі чекали на парламентські вибори, аби розуміти, якою буде структура Верховної Ради. Кримські татари змінили тактику, намагаючись максимально делегувати своїх представників у списки різних демократичних сил. І на разі ми маємо трьох людей, які вже пройшли у парламент - це Мустафа Джемілєв і Ахтем Чійгоз («Європейська солідарність») та Рустем Умеров, який був радником у Мустафи Джемілєва з питань економіки (список «Голосу»), - зазначає експерт.

За словами Джапарової, заяви президента та його команди про те, що кримські татари мають право на національну автономію, а також про наміри захистити

права кримських татар, є «ознакою адекватного розуміння проблеми».

«Те, що ми чуємо від різних радників президента про те, що ніхто не буде торгувати Кримом в обмін на Донбас, це теж, принаймні, дає надію на адекватне сприйняття, тому що дійсно в експертних колах, серед кримчан-переселенців були такі фобії і побоювання, що для того, щоб перемагати по лінії Донбасу, росіяни можуть торгувати статусом Криму. І були побоювання, що нова політична команда може погоджуватися на подібне. Але поки що на рівні декларацій ми чуємо, що ніхто не буде нічим торгувати, що Крим і Донбас — це українські території, мі будемо виборювати право на ці території і зокрема обговорювати повернення політичних в'язнів додому, а це сотні людей», - каже співрозмовниця видання.

За словами експерта, ключовим елементом політики у цьому аспекті є потужна міжнародна консолідація щодо того, що Крим - це Україна.

«Йдеться про резолюції ООН, ОБСЄ, Європарламенту та Совбезу Європи щодо того, що РФ - це країна-агресор. Мені здається, що цю риторику важливо продовжувати, тому що вже після повернення до ПАСЄ Росія почала озвучувати, що це нібито перший крок у визнанні російського статусу Криму. Таким чином, нам треба продовжувати попередню політику, адже йдеться про національні інтереси», - резюмувала наша співрозмовниця.