Мирошниченко: В новій Раді буде нашестя «козаків-Гаврилюків». І ось чому
05.08.2019 13:27

Неможливо за тиждень зробити з лікаря, фотографа чи перукаря народного депутата. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український спортивний журналіст та політик, телеведучий, народний депутат України VII скликання (2012—2014) Ігор Мирошниченко.

Коментуючи інформацію про навчання у Трускавці майбутніх депутатів від партії «Слуга народу», наш співрозмовник зазначає наступне: «Я на 100% впевнений, що неможливо за тиждень зробити з лікаря, фотографа чи перукаря народного депутата. Треба вникати в суть законотворчих процесів. Але я не думаю, що у «Слуги народу» було завдання перетворити всіх цих людей, яких вони провели до парламенту, на справжніх народних депутатів. Завдання у Трускавці біло сформувати команду з абсолютно різношерстої публіки і пояснити кожному з них, що з ними буде, якщо вони почнуть займатися самодіяльністю».

На думку експерта, «у «Слуги народу» немає жодного бажання і намірів формувати особистостей з тих людей, за яких проголосували українці під час парламентських виборів».

«Для «Слуги народу» важливо, щоб ті люди були інструментом в реалізації законотворчих ініціатив, які будуть формуватися не в парламентській залі, а в Офісі президента, або там, де буде сформований уряд. Тому було завдання на 7 днів об'єднати команду з абсолютно різних людей і пояснити їм в доступній спосіб, що вони мають бути інструментами тих рішень, які ухвалюватимуться поза межами їхньої свідомості», - впевнений Мирошниченко.

В той же час, додає наш співрозмовник, «нічого дивного у тому, щоб пояснити людям, як працює парламент, немає».

«Але як український виборець я хотів би бачити від парламенту законодавчу ініціативу від самих народних обранців. Поки ще у мене переконання, що кожного з них спробують перетворити на кнопкодава, який буде тиснути на червону кнопку, навіть не усвідомлюючи суті того, за що він голосує. Багато хто сміявся з козака Гаврилюка, питаючи, як він міг проголосувати за такий законопроект. То він казав: «Дуже просто - тиснув на зелену кнопку». Так от я все ж припускаю, що кілька людей все ж є особистостями, які цінують свою незалежність більше, ніж страх бути засудженими, тому вони будуть висувати власні законодавчі ініціативи, вести свою гру, а всі інші будуть просто «козаками-Гаврилюками» і тиснути ту кнопку, в залежності від того, яка є потреба: підтримати цей законопроект чи ні», - каже експерт.

На думку депутата, в наступному парламенті законодавчих ініціатив буде дуже небагато.

«В основному вони будуть стосуватися лише бажань Зеленського і його оточення, або тих людей, які на нього впливають. Ті законодавчі ініціативи, які не будуть вписуватися в парадигму і світогляд «Слуги народу», їх просто не будуть реєструвати, або вони будуть показово будуть виноситися, щоб бути відхиленими 250 голосами», - прогнозує Мирошниченко.