Студенти та викладачі університету "Україна" отримали на початок навчального року приємний подарунок від правоохоронців - їм повернуто навчальний корпус, який намагналися захопити рейдери. Історія почалася ще доситиь давно, у 2008 році, коли університет взяв кредит у банку "Хрешатик". Заставою за кредитом було визначено один з корпусів.

Після банкрутства банку власником права вимоги по кредиту стало приватне товариство, яке і підозрюють у рейдерських планах щодо майна. Без формальних попереджень університету кредитор вирішив замість коштів по кредиту отримати цілу будівлю, і в результаті наприкінці 2017 року в державному реєстрі прав на нерухоме майно зявився запис щодо зміни власника. Особливо болючим для студентів було те, що саме в цьому корпусі навчалися особи з інвалідністю - унікальний для наших навчальних закладів прецедент.

У 2019 році представники університету виграли судові позови щодо захисту свого майна, а правоохороні органи розслідують дії держреєстратора, який і змінив власника майна. Адміністрація знову отримала доступ до навчальних приміщень, а студенти - до своїх курсів. Жорсткі заяви нової влади щодо боротьби з рейдерами і "чорними реєстраторами" вселяють надію, що і цей, і подібні спори будуть вирішуватися на користь добросовісних власників, а не рейдерів та махінаторів.