Експерт про подолання бідності в Україні: Ми рухаємось у протилежному напрямку
21.12.2019 14:01

ЗЕ команда може не усвідомлюючи "підкласти собі свиню" на Новий рік. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

На думку нашого співрозмовника, з одного боку, українці змінили владу, поміняли собі президента. Відповідно, з'явились надії на щось нове, на те, що будуть зміни на покращення, і поки що інерція цього залишається.

«З іншого боку, щоб вони своїми непродуманими кроками не зробили самі собі свиню на Новий рік. Може бути закладена свиня, яка себе проявить в наступному 2020 році. Тим більш, що певні тривожні дзвіночки є», - додає експерт.

За словами Андрія Павловського, вочевидь, що уряд на кінець року призупинив всі бюджетні виплати, крім критичних. Це значить, що є проблеми з наповненням бюджету, з'явилась дірка в 70 млрд грн. Поки що не виправдані очікування людей щодо нового президента, нової влади, тому що найбільше очікування українців під час виборів було навіть не вирішення проблеми війни і миру, а очікування, що будуть знижені комунальні тарифи. На жаль, влада поки що жодного практичного кроку в цьому напрямку не зробила.

«Ми бачимо, навпаки, протилежні заяви того ж керівництва “Нафтогазу”, що наступного року вже з січня ціни на комунальні послуги зростуть на 29%, а заробітна плата зросте на 10%, а ціни на протязі року зросли на 8%. Тобто це буде на рівні плануємої урядом очікуваної інфляції. Тобто цього підвищення пенсій і заробітних плат українці навряд чи відчують», - зауважив наш співрозмовник.

Павловський вважає, що навряд чи слід очікувати в наступному році подолання бідності. Єдине, якщо уряд змінить пріоритети і буде думати про розвиток української економіки, української промисловості, тоді будуть закладені кроки, які через декілька років дадуть позитивний результат. Зараз же ми якось рухаємось у протилежному напрямку.

«Якщо буде от той ринок землі, який влада запланувала, коли “слуги” Зеленського швидко розпродадуть найбільш цінну землю за дешево іноземцям у великій кількості, це буде дійсно якесь там одноразове збільшення ВВП, як Милованов називав — 0,8%, ну, в межах України 0,8% ми теж не побачимо. Може, чиновники отримують премії, як Милованов виписав собі премію в 1650%, до такого ще у нас ніхто з урядовців не додумувався, собі таку премію виписати. Ну, чиновникам на премії буде, а на покращення, на добробут громадян і збільшення купівельній спроможності — навряд чи», - підкреслив експерт.

«Ми повинні розуміти, що земля продається лише один раз, потім її назад не повернеш. І які будуть наслідки? Краще б уряд думав про те, щоб збільшити прошарок тих, хто працює на землі, про фермерів, як їм допомагати, щоб продуктивність з гектара зростала. Ось в цьому плані якісь програми розвитку сільського господарства слід було б запроваджувати, а не просто все зразу продати, а потім чекати чогось. От такі настрої і такі очікування на наступний рік», - резюмував Андрій Павловський.