Скасування закону Ківалова-Колісниченка спровокувало війну на Донбасі. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA заявив громадський діяч, журналіст Олесь Доній.

"Законодавством може бути регламентовано взаємовідносини між державою і громадянином, а спілкування між самими людьми воно ніким не регламентується. Тому Украина проходила непростий процес в законотворенні в мовній площині, тому що мова для українців більше аніж лише засіб мовлення", - вважає журналіст.

На думку нашого співрозмовника, українська мова завжди була питанням в Україні маніпулятивним. І закон Кивалова-Колисниченко був справедливо розкритикований і став одним із негативних міфів режиму Януковича. Його ж скасування Росія використала для посилення своєї агітаційної кампанії в тих регіонах, де мала вплив, тобто у Кріму та на Донбасі.

«Саме тому мовне законодавство використовується не лише для регламентації, а і для самих справжній ідейних воїн, як таке собі ідеологічне протистояння», - зауважив журналіст.

«Новий закон повинен буди перш за все м’який, тому над ним треба ще довго працювати, аби РФ знову не використала його проти Украхни», - резюмував громадський діяч Олесь Доній.