Під вибори може бути гонка тільки для того, щоб перепризначити чиновників. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Коментуючи бажання президентської партії “Слуга народу” провести реформи децентралізації влади до місцевих виборів, наш співрозмовник зауважує наступне: «Реформи децентралізації — це ключове питання бюджетування. Тобто гроші є на місцях — значить, відбувається місцеве самоврядування. А гроші на місцях — це бюджетне питання. Очевидно, потрібно переглядати бюджет».

"Можна запустити певні механізми, але реформа не зможе відбутися. Це теза №1. Тому може бути видимість реформи, перекройка територій для того, щоб когось звільняти, когось призначати", - розтлумачує політолог.

На думку нашого співрозмовника, географічно реформа може бути, коли там придумають, наприклад, не області, а регіон або території, і вона буде полягати виключно в тому, щоб цими змінами без проволочок когось звільняти, а когось призначати.

«Але реальне самоврядування і основа основ децентралізації — це фінанси. Є гроші на місцях — відбулася децентралізація, немає — все інше це маячня. І тому під вибори може бути гонка тільки для того, щоб перепризначити чиновників», - резюмував наш співрозмовник Ростислав Балабан.