Чемерис: У списку «Небесної Сотні» далеко не всі люди, які загинули під час протистояння з “Беркутом”
18.02.2020 13:59

Таку думку напередодні Дня пам'яті Героїв Майдану в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України - From-UA висловив український громадський і політичний діяч, член правління Української Гельсинської Спілки Володимир Чемерис

На його переконання, після подій 20 лютого 2014 року влада, що тоді прийшла, оголошувала загиблими від рук правоохоронців чи “Беркута” людей, які тим чи іншим чином зникли без весті чи загинули.

«Саме тому, немає сумнівів у тому, що там (у списку Небесної Сотні – прим.ред.) далеко не всі ті люди, які загинули під час протистояння з “Беркутом”. І до сіх пір, навіть попри свідчення людей, які самі сказали, що стріляли в “Беркут”, слідство ніяким чином не реагує на ці свідчення. Тому, без сумніву, необхідно і для всього суспільства, і для родичів загиблих під час акції протесту, знати правду — хто саме стріляв, яким чином люди загинули. Я думаю, що рано чи пізно це стане відомо. І коли це стане відомо, без сумніву, це все вплине на сприйняття суспільством взагалі тих подій, які відбулися в грудні 2013-го - лютому 2014-го», - наголошує політичний діяч.

Чемерис зазначає, що в Україні було не два Майдани, а вже більше і насправді всі вони мали соціальні причини. Люди виходили для того, щоб змінити взагалі всю систему соціально-економічних і політичних відносин. І, на його думку, це було артикульовано ще під час України без Кучми.

«Але жодний з цих майданів систему не змінив, тобто не був революцією, мінялися насправді президенти, а не система. А в результаті останнього Майдану 2014 року до влади прийшла коаліція з ультра-лібералів, які насправді продовжували соціально-економічну політику, яка у нас проводилась протягом останніх 28 років, яка власне і приводила до поглиблення соціальних протиріч і соціального протистояння. Разом з ультра-правими, які вперше отримали домінацію в Україні, які власно і почали насильство ще 19 січня 2014 року на вулиці Грушевського, і все це насильство вилилось потім на вулиці і призвело до громадянської війни, яка і досі триває в Україні», - переконаний громадський діяч.

Він наголошує, що зараз є намагання парламенту, в якому вже більшість належіть до “Слуг народу” подати свій погляд на Майдан.

«Існує проект заяви з приводу річниці Майдану, якій зараз знаходиться в парламенті, там, де розставляються акценти, вигідні саме правлячому класу. І там є дуже спірні, м'яко кажучи, положення про те, що Майдан був виявом національної ідеї чи насправді він був боротьбою за права громадян, тому що ми бачимо, що в результаті Майдану до влади попри соціальні прагнення учасників прийшли ті люди, які обмежували свободу слова, потім арештовували, вбивали журналістів, які привели до заборони політичних партій, до практично знищення свободи зібрань, коли на зібрання з певною тематикою, наприклад, на зібрання за мир нападають ультра-праві при бездіяльності або при відвертому потуранню поліції», - резюмує Чемерис.