Вони навмисне намагаються звузити територію України, української мови, українського впливу, української ідентичності, бо це відверті вороги всього українського. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України – From-UA розповіла українська письменниця, педагог, громадський діяч Лариса Миколаївна Ніцой.

Коментуючи внесення депутатами від “Суги народу” Максимом Бужанським та депутатом Волошиним від ОПЗЖ правок до закону про освіту, наш співрозмовник зазначає, що зараз це було зовсім недоцільно, бо треба спочатку дати можливість прижитися тому закону, який ухвалили, подивитися, як він працює, а потім вже вносити правки.

«А чому вони не хочуть нічого чекати і нічого дивитися? Тому що це відверті вороги України і всього українського, їм нічого не треба українського, і, відповідно, вони розширюють межі, горизонти і територію меншин, щоб звузити насправді територію України, української мови, українського впливу, української ідентичності, і тому це все робиться з ворожою метою — послабити нас», - заявила письменниця.

Щодо внесення нардепами правок до другої статті регламенту ВР, де говориться, що мова парламенту — це державна мова, а вони вважають, що це порушення ст. 10 Конституції, і що можна розмовляти російською у парламенті, то наша співрозмовниця зауважила наступне: «Це порушення, і судді-конституціоналісти, які раніше і зараз працюють в Конституційному суді, говорять, що це не є порушенням, оскільки мовою державною в Україні є одна мова. І в законі про мову написано, що мовою міжетнічного, міжнаціонального спілкування в Україні є державна мова».

«Тобто в ВР можуть бути депутати різних національностей, обрані від різних меншин, але спілкуватися між собою вони повинні всі не якою хочеш мовою, а все ж державною, для того вона і має цей статус — державний. Це ж не порожній звук, чомусь цієї мові наданий цей статус. А що це за статус? Це і є та парасолька, яка над усіма мовами, які розвиваються вільно, але і міжетнічному, і міжнаціональному спілкуванні це державна мова, державна в одній з найвищих установ країни, тільки державна мова. Це все, що ми називаємо «происки» ворогів», - резюмувала наша співрозмовниця Лариса Ніцой.