Голова Всеукраїнської громадської організації «Союз захисту підприємництва» Сергій Доротич переконаний, що від суспільства приховують справжній стан епідемії, оскільки це для багатьох є вигідним.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Доротич зауважує, що влада у питанні карантину має подвійні стандарти і завдяки цьому одні працюють, а інші ні.

«Ми не розуміємо подвійних підходів. Ми бачимо, що державний апарат працює на повну і проводить різного роду заходи, в тому числі остання інформація, що силовики і рейдерські захоплення прикривають в новобудовах. Люди не хворіють на державній службі і можуть ходити на роботу, і для них самоізоляція не потрібна, а інші чомусь повинні сидіти вдома. Не зрозуміло. Так само в частині обмежень для бізнесу. Якщо перукарня працює і там перукар у відповідних засобах захисту — перчатках, масці, окулярах, проводить дезінфекцію приміщення і інструменту, то чому він не може робити стрижку? Я розумію, що те, що пов'язане з кухнею, можливо, з подачєю, але, знов-такі, ми навіть зараз намагалися розкласти процес в ресторані, кафе. Якщо ти зайшов в ресторан, де дезінфікується приміщення, посуд, кухар приготував у всіх засобах захисту, то чим це відрізняється від МакДональдсу, в якій ви приїжджаєте на макдрайв і купляєте?», - пояснює житловий експерт.

Також він наголошує, що відновлення медичних книжок, які б покращили ситуацію є важким процесом, оскільки епідслужба в Укарїні знищена, а головний санітарний лікар має лише номінальний статус.

«Логіки нема. Або нам щось не договорюють, або просто для когось вводяться преференції. Що стосується російського досвіду, так звані медичні книжки, по-перше, вони у нас відмінені. Цей механізм достатньо складно поновлювати. У нас санепідемстанції як такої немає. У нас Ляшко чомусь називають головний санітарний лікар. Він заступник міністра охорони здоров'я. Такій статус йому причепили, хоча я нормативних документів, які б врегульовували це питання, не бачив. Тому поновити це важко. Друге питання — щоб встановити якісь інструменти контролю, щоб працював бізнес. Розробити ці вимоги, щоб працював приватний сектор», - підсумував Доротич.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале