Адвокат звинувачених у вбивстві Олеся Бузини Сергій Войченко вважає, що незнайдені дві кулі у справі могли бути випущені із зброї українських спецслужб.

Про це він розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Войченко зазначає, що з самого моменту вбивства Олеся Бузини було зрозуміло, що це був акт залякування, причому в першу чергу більше пов'язаний з тією владою, яка була на той час в Україні.

«Наше адвокатське об'єднання захищає хлопців, яких затримали, та привселюдно оголосили, вбивцями. При тому, що рішення суду про визнання їх винними не було. Фактично Аваков на той момент вийшов і просто озвучив їхні прізвища. Озвучувати прізвища підозрюваних законодавством заборонено, але ж це нікого не цікавило. Далі відбувалися дуже цікаві події, тому що з першого дня хлопцям говорили: ʺяк ви, націоналісти, так можете, щоб у вас був адвокат, який працював при Януковичуʺ. Приходили оперативники просили відмовитись від наших послуг, обіцяли надати нових адвокатів і мінімальний строк. Вони навіть переконували хлопців, що їм варто пишатись ніби-то зробленим, оскільки, він (Бузина – прим. ред.) був поганим. Нашим клієнтам у камеру приносили книжки Бузини, мовляв, щоб вони почитали і зрозуміли за що саме його вбито. Однак хлопці навіть у руки її не хотіли брати, щоб відбитки пальців не лишилися. Це те, що відбувалося з самого початку», - розповідає адвокат.

Правозахисник акцентує на тому, що у справі його підопічних є чимало питань, відповіді на які були б резонансними.

«Зрозуміло, що минуло 5 років. На той момент дійсно було незрозуміло, хто вбив, навіщо і т.д. Але ми маємо розуміти, що в будь-якому злочині треба шукати те, кому це було вигідно. Чи було це вигідно тим, як їх назвали, радикальним і націоналістичним силам? - Очевидно, що ні, вони не отримали гроші, не отримали ні влади, ні посади. До цього часу не знайдені дві кулі. У Бузини було 5 кульових поранень, але 2 кулі не знайшли. Чому? Мабуть, вони були випущені з табельної зброї або зі зброї, яку можна було б ідентифікувати з українськими спецслужбами. Хто від цього отримав більшу вигоду? Я переконаний, що тодішня влада. Бузина говорив про багато речей, і досить гостро, а влада, яка прийшла завдяки Майдану-2014 року, не любила, коли їх критикують. Чи було це вигідно Медведьку і Поліщуку? Вочевидь, що було не вигідно. Так, ніхто не заперечує, що вони, як і тисячі інших людей, були на Майдані, але з таким успіхом будь-кого з Майдану можна було б звинуватити в цих подіях», - пояснює він.

Сергій Войченко також зауважив, що рідні Бузини, на відміну від декого, не намагаються піаритись на справі, а дають можливість суду у всьому розібратись.

«Коли починалися суди, матері спілкувалися між собою. Мати Дениса, мати Андрія, підходили до матері Олеся і говорили, що “це не наші хлопці”. Валентина Павлівна зайняла досить виважену позицію. Вона сказала: “Я не хочу нікого звинувачувати, нехай суд розбирається”. Вона не сказала, що “я вірю, не вірю”. Вона на відміну від багатьох так званих критиків і тих, хто хоче хайпанути на цій справі, на цьому не піариться. З самого початку ми (адвокати) розбивали всі доводи сторони обвинувачення і показували, що вбивство Бузини не розкривається і, я вважаю, лишається до цього часу нерозкритим. На моє переконання, в цій справі по цих хлопцях єдиним правильним і законним рішенням буде виправдувальний вирок. І необхідно владі тоді сказати: шукайте справжніх вбивць», - резюмував адвокат.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале