28 квітня 2020 року українцям доведеться надавати документи при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку (карткового або будь-якого іншого) більш ніж на 5 тисяч гривень. Правда, доводити походження коштів буде не потрібно, пише UA.NEWS.

Зараз це правило діє для операцій понад 15 тис. грн, а за півтора тижні планку опустять втричі.

Так, не можна буде анонімно здійснювати такі операції:

  • Відправляти грошові перекази без відкриття рахунку.
  • Поповнювати рахунки інших людей, закидати комусь гроші на картку.
  • Поповнювати рахунки в платіжних терміналах.
  • Платити за отримані товари або послуги, якщо переводите кошти, наприклад, при доставці з післяплатою. Скажімо, за посилку, яку отримали у відділенні «Нової пошти».

«Всі ці правила діяли і до цього, тільки мова йшла про планку в 15 тис. грн, а тепер її опустили до 5 тисяч», – заявив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Раніше писалось про те, що експерти прогнозують паніку серед населення і розхитування фінансової системи, і без того нестабільній в умовах карантину через жорсткі нововведення. А все через один закон, прийнятий ще у грудні минулого року.

Учасники ринку переказів б’ють на сполох – в умовах економічної кризи, яку спровокували пандемія коронавіруса і карантин, ця ситуація торкнеться кожного українця. Ринок неодноразово звертав увагу як Національного банку України, так і певних наших законодавців на цю проблему.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале