Як не дивно, владі вигідна активність Порошенка і навіть Медведчука — на їхньому тлі Зеленський виглядає центристськім. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA заявив громадський діяч, журналіст Олесь Доній.

Коментуючи заяву Президента про можливий другий термін, наш співрозмовник зауважив наступне: «По-перше, рейтинги соціологічних опитувань показують, що у Зеленського ситуація соціологічна навіть покращується, тобто у 2 турі він перемагає ймовірних опонентів з той же перевагою в 75 на 25% Порошенко і інших опонентів , а в першому турі за нього готові проголосувати навіть більш, ніж раніше. Якщо раніше за нього голосували 30% у першому турі, то тепер вже 40%. Тому при всіх прорахунках влади і при всіх економічних негараздах ми бачимо, що альтернативи населення поки що не бачить. І це є об'єктивне підґрунтя для того, щоб президент замислювався над можливим другим терміном».

Що стосується проблеми, то на думку журналіста, ми бачимо сьогодні, що влада відмовляється від попередніх обіцянок. Наприклад, була обіцянка продати авіапарк — не продав. Була обіцянка переїхати з Банкової — нема переїзду. Воно не виконане, але виявляється, що суспільство на це не зважає.

«В цьому плані Зеленський став політиком, як і інший український політикум, а він обирався як несистемний політик, як абсолютно альтернативний. Це парадоксально, але це означає, що його підтримка не ґрунтується лише на опонуванні Порошенкові. Отже версія, що його обирали тільки на знак протесту ймовірних корупційних дій Порошенка і невиконання Порошенком своїх обіцянок, хитається», - вважає громадський діяч.

«Щось тут не так з версією, тому що ми бачимо, що він починає діяти, як політикум, але рейтинг не падає. Можна згадати іншу версію, чому ж така велика підтримка Зеленського — що його вибирали як центристський проект на перевагу двом полюсам в уяві громадськості, які в разі перемоги розривали Україну. Полюс перший — націоналістичний український на чолі з Порошенком. А з іншого боку — кремлівська політика, умовний Медведчук. В разі перемоги того чи іншого напрямку Україна опинялася б фактично на межі розколу, якщо не територіально, то, принаймні, ідейно. І поки суспільство не відчуває, що є якась потужна альтернатива, яка б уособлювала такий центристській проект, то навіть невиконання обіцянок Зеленському не загрожує», - роз’яснює публіцист.

«Як не дивно, владі вигідна активність Порошенка і навіть Медведчука — на їхньому тлі Зеленський виглядає центристськім. Це як казки про хорошого і поганого поліцейського. Тому він може мріяти про довготривале перебування, а не термінове, на яке він спочатку сподівався», резюмував наш співрозмовник громадський діяч, журналіст Олесь Доній.

Только экстренная и самая важная информация на нашем Telegram-канале